Hakkari'deki terör saldırısı

- Çaldıran'da PKK'lı teröristlerin yola döşediği patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Binbaşı Kıvanç Cesur'un cenazesi, uçakla Konya'ya getirildi - Şehit Cesur'un naaşı daha sonra ailesinin de bindiği aynı uçakla, toprağa verileceği Muğla'ya uğurlandı

Hakkari'deki terör saldırısı

KONYA (AA) - Van'ın Çaldıran ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola döşediği patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Binbaşı Kıvanç Cesur'un cenazesi, getirildiği Konya'dan Muğla'ya gönderildi.

Şehidin cenazesi, Konya Havalimanı'nda Vali Muammer Erol, asker ve emniyet mensupları ile mülki erkan tarafından karşılandı. Akrabalarını ziyaret için geldiği Konya'da eşinin şehit olduğu haberini alan hemşire Seda Cesur'un metanetli oluşu dikkati çekti.

Cesur'un 1,5 yaşındaki oğlu Demiralp'i de alarak uçağa binmesinin ardından şehidin naaşı, defnedileceği Muğla'ya uğurlandı.

- "Bak, baban geliyor"

Tören boyunca şehidin oğlunu kucağında tutan ve ismini söylemeyen ailenin komşusu, "Seda çok metanetli bir kadındır. İlk şehit haberini aldığında 'şaka' sandı. 'Hayallerimiz vardı' dedi. Sonra gerçeği öğrendiğinde dik duruşunu hep korudu. Tören alanında kucağımdaki Demiralp'e, 'Bak, baban geliyor' dediğimde ellerini hareket ettirerek, 'Gel, gel, gel' dedi." ifadelerini kullandı.

Çaldıran-Doğubayazıt Karayolu'nun, dün bölücü terör örgütü mensupları tarafından kesilerek 10 tırın yakılması olayına müdahale etmek için saat 17.00'de bölgeye intikal eden zırhlı aracın geçişi sırasında, önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 6 asker şehit olmuş, 2 asker yaralanmıştı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×