Hakkari'deki terör saldırısı

- Şemdinli'de teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan sözleşmeli er Akalın'ın Gaziantep'teki baba ocağına acı haber ulaştı - Şehit Akalın'ın, babaevinin bulunduğu sokağa adı verilen, 3 ay önce şehit düşen özel harekat polisi Cinpolat ile komşu olduğu öğrenildi

Hakkari'deki terör saldırısı

GAZİANTEP (AA) - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan sözleşmeli er Cuma Akalın'ın Gaziantep'teki babaevinde yas var.

Askeri yetkililer, sağlık görevlileriyle 24 yaşındaki Akalın'ın Güneş Mahallesi'ndeki baba ocağına giderek, oğlunun şehadet haberini anne Hatice Akalın ve 3 kardeşine iletti.

Haberin ardından şehidin babaevinin bulunduğu sokak, Türk bayraklarıyla donatıldı.

Akalın'ın, 5 yıl önce babasını kaybettiği, vatani görevinin ardından bir süre inşaatlarda çalıştığı, daha sonra sözleşmeli er olarak göreve başladığı öğrenildi.

Akalın'ın cenazesi yarın toprağa verilecek.

- Babaevinin bulunduğu sokak, şehit komşusu Cinpolat'ın adını taşıyor

Bu arada, şehit Cuma Akalın'ın babaevinin bulunduğu Güneş Mahallesi'ndeki sokağa Şırnak'ın Cizre ilçesinde 31 Ocak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen özel harekat polisi Taner Cinpolat'ın adının verildiği, Cinpolat ile Akalın ailesinin komşu olduğu öğrenildi.

Mahalle sakinleri, Akalın ailesinin Cinpolat'ın cenaze törenine katıldığını belirterek, "Cuma'nın annesi 3 ay önce Taner'in cenazesinde ağladı. Şimdi kendi cenazesine ağlayacak." şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×