Hakkari'de şehit korucu için tören

- Yüksekova'da teröristler tarafından kaçırıldıktan sonra şehit edilen korucu Mehmet Genç için tören düzenlendi

Hakkari'de şehit korucu için tören
07 Temmuz 2016 Perşembe 12:53

HAKKARİ (AA) - Yüksekova ilçesinin Armutdüzü köyü yakınlarında ailesiyle bayram ziyaretinden dönerken teröristler tarafından kaçırılarak, Hakkari-Van Karayolu Akçalı köyü yakınlarında şehit edilen korucu Mehmet Genç için tören düzenlendi.

Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığındaki törene, Vali Cüneyit Orhan Toprak, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Halil İbrahim Ergin, Dağ ve Komando Tugay Komutan Yardımcısı Albay Abdulaziz Tufan İltaş, Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim, İl Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Demiray Demirci, kurum amirleri, asker, polis ve şehit yakınları katıldı.

Saygı duruşunun ardından şehit korucunun Türk bayrağına sarılı naaşı, tören alanına getirilerek, öz geçmişi okundu. Evli ve 10 çocuk babası Genç'in yakınları törende gözyaşlarına hakim olamadı.

İl Jandarma Komutanı Albay Demiray Demirci törende yaptığı konuşmada, vatanın bölünmez bütünlüğünü zayıflatmayı hedefleyen her türlü bölücü ve yıkıcı tehditlere karşı kararlı mücadelenin sürdürüleceğini söyledi.

Demirci, şöyle konuştu:

"Biz de şehidimiz gibi canımızı seve seve vermeye hazırız. Hakkari'nin bağrından çıkan korucu Mehmet Genç ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunması ve şanlı Türk bayrağının sonsuza kadar ülke semalarında dalgalanması için şahadet mertebesine uğurlanmaktadır. Teröristlerin haince saldırılarına karşı vatandaşımızın can ve mal güvenliğini milletimizin ve devletimizin bekasını sağlamak için 26 yıl can siperane mücadele eden korucu Genç, mübarek bir bayram günü bayram ziyaretlerinden dönerken, hiçbir kutsal değere saygısı olmayan PKK terör örgütü tarafından yapılan hain saldırı sonucunda şehit düşmüştür. Kahraman ordumuz jandarma ve emniyet teşkilatımız, korucularımızla milli bütünlüğümüzü ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü zayıflatmayı hedefleyen her türlü bölücü, yıkıcı tehditlere karşı kararlı mücadele sürdürülecektir."

Genç'in cenazesi, okunan duanın ardından defnedilmek üzere ambulansla Yüksekova ilçesine uğurlandı.

Minibüsüyle Yüksekova ilçesine bağlı Armutdüzü köyüne giden Genç, yolunu kesen bir grup terörist tarafından kaçırıldıktan sonra şehit edilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×