Hakkari şehidini uğurladı

- Terör örgütü PKK mensuplarının patlayıcı yüklü araçla gerçekleştirdiği saldırıda şehit düşen polis memurları Irmak ve Bozkurt için tören düzenlendi

Hakkari şehidini uğurladı
28 Temmuz 2016 Perşembe 11:09

Hakkari'deki terör saldırısında şehit olan polis memurları Hamza Irmak ve Abdullah Bozkurt için tören düzenlendi.

Dağ ve Komando Tugay Komutanlığındaki törene, Vali Cüneyit Orhan Toprak, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Albay Abdulaziz Tufan İltaş, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, İl Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Yalçın Baysal, Vali Yardımcıları Cüneyt Epcim, Mehmet Emin Taşçı, Hasan Ongu ve Bekir Abacı, AK Parti İl Başkanı Nurettin Fırat ile kurum temsilcileri, polis ve
askerler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları alana getirilerek öz geçmişleri okundu.
İl Emniyet Müdürü Holoğlu, törende yaptığı konuşmada, iki polis memurunun genç yaşta şehadet mertebesine ulaştığını söyledi.

"Tarih gerçekten tekerrür etmektedir. Geçmişte milletimize karşı tüm ordularını birleştiren zihniyet, bugün her türlü terör unsurunu ülkemize, devletimize karşı harekete geçirmekte, ittifak etmektedir." diyen Holoğlu, şöyle konuştu:

"Kendilerinde erkekçe mücadele etme gücü ve cesareti bulamayan bu hain teröristler, bomba yüklü araçlarla ancak karşımıza çıkabilmektedirler. Bununla birlikte şu bilinmelidir ki bu hainlere karşı asker, jandarma, korucu ve polisimizce yürütülen bu mücadele bundan sonrada aynı kararlılık ve dayanışma içerisinde sürdürülecektir. Bu saldırı devletimizin milletiyle olan birlikteliğini perçinleyecek dahili ve harici bedhahların heveslerini kursaklarında bırakacaktır. Bugün Hamza ve Abdullah kardeşimizin kara toprağa değil, kalplerimize gömdüğümüz gündür. Ruhlarınız şad, mekanlarınız cennet olsun. Allah geride kalan ailelerine, milletimize sabır versin, yaralılarımıza şifa versin."

İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani'nin okuduğu duanın ardından şehit Irmak'ın naaşı Ankara ve Abdullah Bozkurt'un cenazesi Yozgat'a gönderilmek üzere helikopterle Van'a uğurlandı.

Hakkari'de, dün terör örgütü PKK mensuplarının patlayıcı yüklü araçla gerçekleştirdiği saldırıda 2 polis memuru şehit olmuş, 11 polis, bir asker ve 3 vatandaş yaralanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×