GÜNDEM ÖZETİ / 5 AĞUSTOS 2016

ANADOLU AJANSI

GÜNDEM ÖZETİ / 5 AĞUSTOS 2016
05 Ağustos 2016 Cuma 00:00

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920


1- Fetullahçı Terör Örgütü'nün başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmeler ile yurt içi ve yurt dışındaki tepkiler izleniyor.


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Valiliği ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, "milli irade nöbeti" tutan vatandaşlara hitap edecek.

(Konya/19.00/20.00/22.00)

2- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gürün, Kangal ve Ulaş'ta vatandaşlarla bulaşacak, Şarkışla Şehitler Meydanı'nda düzenlenecek "Vatandaşlarla Demokrasi Nöbeti" programına katılacak.

(Sivas/13.30-20.15)

3- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, DSİ tesisleri toplu temel atma ve açılış töreni ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı Töreni'ne, "Demokrasi Nöbeti ve Milli İrade Mitingi"ne iştirak edecek.

(Çanakkale/16.00-21.00)


EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, OSB yönetimleri ile kahvaltı yapacak, Bosch fabrikasını ziyaret edip i̇şçilerle öğle yemeği yiyecek, BTSO brifinginin yanı sıra sanayici ve i̇ş adamlarıyla i̇stişare toplantısına katılacak.

(Bursa/09.00-14.30)

2- Maliye Bakanı Naci Ağbal, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.15)

3- TÜİK, yılın ilk çeyreğine ait hanehalkı yurtiçi turizm istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)


DÜNYA-DİPLOMASİ

1- KKTC'de, FETÖ'nün başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimine ilişkin "Demokrasiye Destek Mitingi" düzenlenecek.

(Lefkoşa)

2- Suriye'de Halep'te yoğunlaşan çatışmalar, muhaliflerin rejim kuşatmasını kaldırmak için başlattıkları operasyon ve iç savaştaki diğer gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/Halep/Lazkiye/İdlib)


SPOR

1- UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde play-off kuraları İsviçre'de çekilecek.

(Nyon/13.00/14.00)

2- Hentbolda 2016-2017 sezonu Bayanlar ve Erkekler Süper Lig ve 1. ligler ile Türkiye Kupası 1. tur kura çekimi, Türkiye Hentbol Federasyonunun seminer salonunda gerçekleştirilecek.

(Ankara/11.00)


***Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×