GÜNCELLEME FETÖ'nün darbe girişimi

- Ankara Akıncı 4. Ana Jet Üssü'nde yürütülen FETÖ darbe girişimine yönelik operasyon sona erdikten sonra gelen bir istihbarat bilgisi üzerine yapılan aramada 5 kişi daha gözaltına alındı - Operasyonda gözaltına alınanların sayısı 72'ye yükseldi - Operasyonda, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi kurtarıldı GÖZALTI SAYISI GÜNCELLENDİ

GÜNCELLEME
FETÖ'nün darbe girişimi
16 Temmuz 2016 Cumartesi 22:15

ANKARA (AA) - Ankara Akıncı 4. Ana Jet Üssü'nde yürütülen FETÖ darbe girişimine yönelik operasyon sona erdikten sonra gelen bir istihbarat bilgisi üzerine yapılan aramada beş kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınanların sayısı 72'ye yükseldi.

Ankara Akıncı 4. Ana Jet Üssü'nde yürütülen FETÖ darbe girişimine yönelik operasyonda Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi kurtarıldı. Mendi, görevinin başına döndü.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre ilk etapta 67 kişilik grubun teslim olmasının ardından operasyon sona erdi. Ancak bir istihbarat bilgisi üzerine yapılan aramada 5 kişi daha gözaltına alındı. Operasyonda gözaltına alınanların sayısı 72'ye yükseldi.

Öte yandan, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında rehin aldığı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da sabah saatlerinde üsse düzenlenen operasyonla kurtarılmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×