GÜNCELLEME - Kemer'de orman yangını

- Antalya'nın Kemer ilçesinde milli park sahasındaki ormanlık alanda yangın çıktı - Bir yangın söndürme uçağı ve 5 helikopter ile müdahale edilen yangın kontrol altına alındı - Yangında ilk belirlemelere göre bir hektarlık alan zarar gördü ÇALIŞMALARIN SON DURUMU VE DETAYLAR EKLENDİ

GÜNCELLEME - Kemer'de orman yangını

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kemer ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı içinde kalan Palmiye Kavşağı yakınlarındaki ormanlık alanda, sabah saatlerinde yangın çıktı.

Henüz belirlenemeyen nedenle başlayan yangın, kuvvetli rüzgar nedeniyle kısa sürede büyüdü.

Yangına, Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı bir yangın söndürme uçağı ve 5 helikopter ile çok sayıda arazöz ile müdahale edildi.

Söndürme çalışmalarına Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de destek verdi. Antalya-Kemer karayolunun iki yanında da etkili olan yangının ilerleyişi, yakındaki yerleşim yerlerine sıçramadan durduruldu.

Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, ekiplerin yangını söndürmek için yoğun müdahalede bulunduğunu ancak bölgede etkili olan rüzgarın işlerini güçleştirdiğini söyledi.

İlerleyişi durdurulan yangının kontrol altına alındığını belirten yetkililer, ilk belirlemelere göre bir hektarlık alanın zarar gördüğünü kaydetti.

Hava unsurlarının müdahaleyi bıraktığı yangın bölgesinde ekiplerin soğutma çalışmalarını sürdüreceği bildirildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×