GÜNCELLEME - İzmir merkezli organize suç örgütü operasyonu

- İzmir ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda organize suç örgütü üyesi olduğu iddia edilen 14 kişi gözaltına alındı - Şüphelilerin ev ve iş yerlerindeki aramalarda 5 tabanca, bu tabancalara ait 42 mermi ve 6 av tüfeği ele geçirildi SAVCILIK AÇIKLAMASI EKLENDİ

GÜNCELLEME - İzmir merkezli organize suç örgütü operasyonu
24 Mayıs 2016 Salı 14:25

İZMİR (AA) - İzmir ve İstanbul'da düzenlenen operasyonda, organize suç örgütü üyesi oldukları iddia edilen 14 kişi yakalandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato'nun yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, cezaevinde bulunan ''Eşref'' kod adlı Misbah A. liderliğindeki suç örgütünün yeniden faaliyete başladığı yönündeki bilgiler üzerine teknik ve fiziki takibe başladı.

Suç örgütünün, bir süreden beri Misbah A'nın kız kardeşi Beritan A'nın kontrolünde faaliyetlerini sürdürdüğünü tespit eden ekipler, 18 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Bu kapsamda İzmir'de 12, İstanbul'da 2 kişi gözaltına alındı. Firarda olan 3 kişinin yakalanmasına çalışılıyor.

Bu arada operasyonda tabanca, tüfek ve bir miktar uyuşturucu ile çok sayıda çek, senet ve tapu devirleri ele geçirildi.

Gözaltına alınanlar şüpheliler, Organize Suçlarla Mücadele Şubesine götürüldü.

- Savcılık açıklaması

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, üye olmak ve nitelikli yağma, senet tahsilatı, darp, tehdit, haksız menfaat temin etme, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama" suçlarından Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca soruşturmanın yürütüldüğü belirtildi.

İzmir merkez ve ilçeleri ile İstanbul'da eş zamanlı 18 adrese düzenlenen operasyonda 17 şüpheliden 14'ünün gözaltına alındığı, şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 5 tabanca, bu tabancalara ait 42 mermi ve 6 av tüfeğinin ele geçirildiği belirtilen açıklamada, soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×