GÜNCELLEME - Hatay'da patlama: 1 şehit

- Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptıkları sırada patlama meydana geldi - Patlamada bir asker şehit oldu, bir balıkçı yaralandı - Hatay Valisi Topaca: - "Arkadaşlarımız konuyu araştırmak üzere olay mahalline intikal ediyor. Can salının etrafı incelendikten sonra bağlı olan halat alınmak suretiyle çekilmek isterken o an patlama yaşanıyor. Bir askerimiz olay anında şehit oldu" VALİ'NİN AÇIKLAMASI EKLENDİ

GÜNCELLEME - Hatay'da patlama: 1 şehit
22 Mayıs 2016 Pazar 13:39

HATAY (AA) - Hatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada bir asker şehit oldu, bir balıkçı yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Çevlik sahili açıklarında bir balıkçının, "can salı" adı verilen botta 2 kişinin hareketsiz yattığı ihbarı üzerine olay yerine sahil güvenlik ekipleri sevk edildi.

Ekipler, botta inceleme yapmaya çalıştığı sırada patlama meydana geldi. Patlamada bir asker şehit oldu, ihbarda bulunan balıkçı yaralandı.

Hatay Valisi Ercan Topaca, Samandağ Sahil Güvenlik Komutanlığına geldi.

Bu arada, Samandağ Sahil Güvenlik Komutanlığında geniş güvenlik önlemleri alındı.

- Vali Topaca

Vali Topaca, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamanın sabah saatlerinde meydana geldiğini söyledi.

Saat 08.00 civarında bir balıkçı teknesinden, 3-4 kilometre açıkta, "can salı" adı verilen, gemilerde olan ve batma anında otomatik açılan küçük bot görüldüğüne dair ihbar geldiğini belirten Topaca, şunları kaydetti:

"Arkadaşlarımız konuyu araştırmak üzere olay mahalline intikal ediyor. Tabii vardıklarında can salının içerisinde bağlanmış vaziyette iki kişiyi yokluyorlar, sesleniyorlar ve herhangi bir ses gelmeyince öldüğü, öldürülmüş oldukları anlaşılıyor. Ardından can salını inceleyip araştırmayı daha derinleştirmek üzere cumhuriyet savcısına bilgi veriliyor ve onun da talimatıyla can salının etrafı incelendikten sonra bağlı olan halat alınmak suretiyle çekilmek istenirken o an patlama yaşanıyor.

Bir askerimiz olay anında şehit oldu, 'Allah rahmet eylesin' diyoruz."

Olayı ihbar eden balıkçının da patlama anında teknesiyle bölgede bulunduğunu, sahil güvenlik ekiplerine yardım ettiğini aktaran Topaca, patlamada yaralanan balıkçının hastanedeki tedavisinin sürdüğünü anlattı.

Can salındaki iki kişinin cesetlerinin bulunması ve limana getirilmesiyle ilgili delil toplama faaliyetlerinin sürdüğü bilgisini paylaşan Topaca, patlamada şehit olan askere Allah'tan rahmet, olayda yaralanan balıkçı ve diğer askerlere de geçmiş olsun dileğinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×