Gümrüklerde tır kuyruğu uzuyor

- Kapıkule'de tır kuyruğu 24 kilometreye ulaşınca tırcılar isyan etti -Tır şoförü Dursun: -''Bir yandan sıcak, bir yandan kuyruk canımızdan bezdik''

Gümrüklerde tır kuyruğu uzuyor
03 Temmuz 2016 Pazar 12:44

EDİRNE (AA) - Avrupa'ya çıkış yapmak için bekleyen tırların oluşturduğu kuyruk Kapıkule'de 24, İpsala'da 12, Hamzabeyli sınır kapısında ise 15 kilometreye ulaştı.

İhracat yüklerini, teslim edecekleri adreslere yetiştirmek için yola çıkan tır sürücüleri, sınır kapılarında aşırı yoğunluğa neden oldu.

Bayram tatili nedeniyle yurt dışına giriş ve çıkışlar arttı. Buna hafta sonu yoğunluğu da eklenince gümrükler yoğunluğa cevap veremedi.

- ''Canımızdan bezdik''

Kapıkule'de geçiş yapmak için bekleyen tır şoförü İlhami Dursun 27 saattir tır kuyruğunda beklediğini, sıranın kendisine ne zaman geleceğini hale bilmediğini söyledi.

Aydın'da yüklediği yükü Arnavutluk'a götürdüğünü ifade eden Dursun, ''Rezillik diz boyu, şu an ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kimse gelip bir açıklama da yapmıyor. Bir yandan sıcak, bir yandan kuyruk canımızdan bezdik.'' diye konuştu.

Bir diğer tır şoförü İsmail Özbek de yaklaşık 30 saatte 3 kilometre yol alabildiğini söyledi.

Tır kuyruğunda büyük sıkıntılar çektiğini anlatan Özbek, ''Ekmek yok, su yok, yol ortasında perişan şekilde bekliyoruz. Ne kadar bekleyeceğimizi bilmiyoruz.'' şeklinde konuştu.

Kapıkule'da 960, İpsala'da 480, Hamzabeyli Sınır Kapısında ise yaklaşık 600 tır yurt dışına çıkmak için işlemlerinin tamamlanması için bekliyor. Tırların oluşturduğu kuyruk Kapıkule'de 24, İpsala'da 12, Hamzabeyli sınır kapısında ise 15 kilometreye ulaştı.


Etiketler; #tır kuyruğu

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×