Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci:

- "(28 belediyeye yeni görevlendirme yapılması) Oradaki insanlar millete hesap vermiyorlardı, Kandil'e hesap veriyorlardı" - "Şimdi kayyumlar atandı, bundan sonra o kayyumlar hangi usulsüzlükler yapılmış, nasıl yolsuzluklar yapılmış bunları belgeleyecek. Bir yandan da o ile ve ilçedeki insanlara en tabi hakları olan belediyecilik hizmetlerini en mükemmel şekilde verecekler" - "İnsanlarımızın rahatı için gece gündüz demeden 'üreten Türkiye' olsun diye bir yandan ekonomimizi canlandırmaya bir yandan da terör örgütleriyle mücadele veriyoruz. Bunlara karşı biz asla ve asla Türkiye'nin başını öne eğdirmeyeceğiz. Bunların oluşturmaya çalıştıkları korkuya, paniğe de asla ve asla pirim vermeyeceğiz"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci:

MALATYA (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 28 belediyeye yeni görevlendirme yapılmasına ilişkin, "Oradaki insanlar millete hesap vermiyorlardı, Kandil'e hesap veriyorlardı." dedi.

Tüfenkci, beraberinde Malatya Valisi Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile bayram namazını Battalgazi ilçesinde Ulu Camii'de kıldı.

Namazın ardından vatandaşlarla bayramlaşan Tüfenkci, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bayram namazını sağlık ve huzur içerisinde hep beraber eda ettiklerini söyledi.

Tüfenkci, 15 Temmuz gecesi şehit düşenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek, "Bu vatanın huzur içerisinde kalması için gece gündüz mücadele eden ve bu uğurda şehit olan bütün güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyoruz. Özellikle yapılan operasyonlarla huzuru sağlama yönünde gayret gösteren, terörün inlerine girme noktasında büyük bir başarı sağlayan ve şu an sahada, dağlarda mücadele eden bütün güvenlik güçlerimize de başarılar, hayırlı bayramlar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

- "Türkiye'nin başını öne eğdirmeyeceğiz"

Bayramların bayram tadında geçmesini istediklerini belirten Tüfenkci, şöyle devam etti:

"İnsanlarımızın rahatı için gece gündüz demeden üreten Türkiye olsun diye bir yandan ekonomimizi canlandırmaya bir yandan da terör örgütleriyle mücadele veriyoruz. Hem Fetullahçı Terör Örgütü hem PKK hem DAEŞ terör örgütüyle. Bunlara karşı biz asla ve asla Türkiye'nin başını öne eğdirmeyeceğiz. Bunların oluşturmaya çalıştıkları korkuya, paniğe de asla ve asla pirim vermeyeceğiz."

- "Kandil'e hesap veriyorlardı"

Tüfenkci, Kanun Hükmünde Kararname kapsamında 28 belediyeye yeni görevlendirme yapılmasını da değerlendirerek, şunları kaydetti:

"İşte bunlara yardım yataklık eden 28 belediyeye kayyum atandı. Orada birtakım provakasyonlar yapmaya çalışırlar, orada bayramı zehir etmeye çalışırlar ama bilsinler ki oradaki insanlar millete hesap vermiyorlardı, Kandil'e hesap veriyorlardı. Millete, bulundukları ile, ilçeye hizmet etmeleri gerekirken başka odaklara hizmet edenler, milletin parasını başka yerlere kullananlar, araçlarıyla, gereçleriyle yollara çukurlar açanlar bu da yetmezmiş gibi bombaların taşınmasını aracılık edenler elbetteki hem hukuka hem de bu millete hesap verecekler. Şimdi kayyumlar atandı, bundan sonra o kayyumlar hangi usulsüzlükler yapılmış, nasıl yolsuzluklar yapılmış bunları belgeleyecek. Bir yandan da o ile ve ilçedeki insanlara en tabi hakları olan belediyecilik hizmetlerini en mükemmel şekilde verecekler. Buradan o bölgedeki, yöredeki insanların gerçekten tahriklere katılmadan nasıl hizmet yapılır onu görerek değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bunu kaşıyarak terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürmek isteyenler var. Milletimiz inşallah oyuna gelmeden huzur içerisinde bayramlarımızı geçiririz."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×