GRAFİKLİ - Şehit korucular iş makinelerini koruyordu

- Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit edilen 3 köy korucusunun, 2 köy ve 6 mezranın kullandığı yolda çalışma yapan iş makinelerinin güvenliğini sağladığı öğrenildi - Saldırıda hafif yaralanan 2 köy korucusu taburcu edildi, bölgede operasyon sürüyor

GRAFİKLİ - Şehit korucular iş makinelerini koruyordu
29 Eylül 2016 Perşembe 13:33

HAKKARİ (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, terör saldırısında şehit olan 3 köy korucusunun, bölgede asfalt ve yol yapım çalışması yapan iş makinelerinin güvenliğini sağlamakla görevli oldukları öğrenildi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin kalkınmasına yönelik yapılan yatırımları saldırılarla engellemeye çalışan terör örgütü PKK, Yüksekova halkına giden yatırımları da baltalayan saldırılar gerçekleştiriyor.

Yeniışık ve Akocak köyleri ile 6 mezra arasında bağlantı sağlayan yolun yapımında görevli iş makinelerinin güvenliğini sağlayan köy korucularına yönelik saldırı gerçekleştiren bölücü terör örgütü, 3 köy korucusunu şehit etti, 2'sini yaraladı.

İlçeye bağlı Büyükçiftlik Beldesi Yeniışık köyü Yukarı Olukbaşı mezrası yakınlarındaki terör saldırısında şehit olan köy korucularının cenazeleri, Yüksekova Devlet Hastanesine getirildi. Saldırıda hafif yaralanan 2 köy korucusu da tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Bu arada, çok sayıda zırhlı aracın sevk edildiği bölgede teröristlere yönelik hava destekli operasyon sürüyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×