Giresun'da askeri helikopterin düşmesi

- Alucra'ya bağlı Tohumluk Köyü sınırlarında askeri helikopterin düşmesi sonucu yaralanan ve Sivas'ta tedavi gören Yardımcı Pilot Üsteğmen Yüksel Kandemir, GATA'ya sevk edildi

Giresun'da askeri helikopterin düşmesi

SİVAS (AA) - Giresun'un Alucra ilçesine bağlı Tohumluk Köyü sınırlarında, "Sikorsky" tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu yaralanan Yardımcı Pilot Üsteğmen Yüksel Kandemir, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) sevk edildi.

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi'ndeki tedavisinin tamamlanmasının ardından, ambulansla Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na götürülen Kandemir, burada hazır bekletilen hava ambulansıyla GATA'ya nakledildi. Sağlık durumu iyi olan Kandemir'in tedavisine GATA'da devam edeceği öğrenildi.

Kandemir, kazanın ardından askeri helikopterle Sivas'a getirilerek, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Giresun'un Alucra ilçesine bağlı Tohumluk köyü sınırlarında "Sikorsky" tipi helikopterin düşmesi sonucu, askeri personel ile eş ve çocuklarının da aralarında bulunduğu 7 kişi hayatını kaybetmiş, 8 kişi yaralanmıştı.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×