banner379

Gıda zehirlenmesi "kabusları" oldu

- Tekirdağ'da gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırılan Erdal ailesi, taburcu edildikten sonra adak keserek yakınlarına şükür yemeği verdi - Erdal ailesi ve misafirleri bu kez de şükür yemeğinden zehirlendi - Alattin Erdal: "Biz de anlamadık. Önce sarmadan zehirlendik. Şükür için adaklık kestirdik, sonra yine zehirlendik. Komşular da zehirlendi. Allah esirgedi, Allah beterinden saklasın"

Gıda zehirlenmesi
23 Ağustos 2016 Salı 11:55

TEKİRDAĞ (AA) - YAVUZ KARADUMAN - Tekirdağ'da gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırılan Erdal ailesi, taburcu edildikten sonra verdikleri şükür yemeğinde, yakınları ve komşularıyla tekrar zehirlendi.

Asiye Erdal, bir süre önce Marmara Ereğlisi ilçesindeki evlerinde, akşam yemeği için asma yaprağından sarma yaptı.

Sarmayı yiyen aile bireylerinde bir süre sonra karın ağrısı ve kusma şikayetleri başladı.

Alaattin ve Asiye Erdal çifti, çocukları Ayşin ve Münevver Erdal ile Asiye Erdal'ın annesi Kamile Karayel devlet hastanesine başvurdu.

Hastanede yapılan tetkiklerde aile bireylerine gıda zehirlenmesi teşhisi konuldu.

Aile, bir hafta süren tedavinin ardından taburcu edildi.

- Şükür yemeğinde yeniden zehirlendiler

Erdal ailesi, başlarına gelen olumsuzluktan kurtuldukları ve sağlıklarına kavuştukları için hastaneden ayrıldıktan sonra şükür yemeği vermeye karar verdi.

Aile, kestikleri adaktan yemek yaparak yakınlarını ve komşularını da davet etti.

Bu kez de Erdal ailesi, yakınları ve komşuları yedikleri yemekten zehirlendi. Zehirlenen 25 kişi hastaneye kaldırıldı. 21 kişi, tedavilerinin ardından taburcu edildi. Yoğun bakıma kaldırılan 4 kişinin tedavisi ise sürüyor.

- "Biz de anlamadık"

Alaattin Erdal, yaşadıklarına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, zehirlenmenin kabusları olduğunu söyledi.

Yaşananlara anlam veremediklerini dile getiren Erdal, "Önce sarmadan zehirlendik. Şükür için bir adaklık kestirdik. Sonra yine zehirlendik, komşular da zehirlendi. Allah esirgedi, Allah beterinden saklasın." diye konuştu.

Asiye Erdal da yaşadıklarından sonra gıdalar ve gıdaların korunması konusunda daha hassas davrandıklarını ve yemeklerde seçici olduklarını kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×