Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik:

- "İstanbul'da patlatılan bombaların neye mal olduğunu görüyorsunuz. Bu nasıl bir anlayıştır, nefrettir. Bütün bu nefretleri geride bırakan bir nefret anlayışı, bebeği, kadını, yaşlıyı dinlemiyor. Suçsuz, masum onlarca insanın hayatını kaybetmesine sebep oluyor"

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik:

BURSA (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ''İstanbul'da patlatılan bombaların neye mal olduğunu görüyorsunuz. Bu nasıl bir anlayıştır, nefrettir. Bütün bu nefretleri geride bırakan bir nefret anlayışı, bebeği, kadını, yaşlıyı dinlemiyor. Suçsuz, masum onlarca insanın hayatını kaybetmesine sebep oluyor.'' dedi.

Bursa'nın İznik ilçesinde, Batum Kafkas ve Kültür Derneği'nin düzenlediği iftara katılan Çelik, burada yaptığı konuşmada, son 10 yıldır Türkiye'nin her yerinde kalkınma olduğunu, terörün mazeret diye uydurduğu şeylerin aslının olmadığını söyledi.

Bakan Çelik, insanların kanını akıtmaya devam edenlerin mazeretlere sığınmaması gerektiğini belirterek, ''Bu memlekette 'hak' diyorlar, hangi hak konuşulmadı, verilmedi. Her şey yapıldı, her şey söylendi. Barış olsun, huzur olsun, askerimiz, polisimiz şehit olmasın, vatandaşımız hayatını kaybetmesin diye ne fedakarlıklar yapıldı, ne zorluklara göğüs gerildi.'' ifadelerini kullandı.

Bu kişilerin kendi alışkanlıklarından vazgeçmediğini herkesin gördüğünü vurgulayan Faruk Çelik, şöyle devam etti:

''İstanbul'da patlatılan bombaların neye mal olduğunu görüyorsunuz. Bu nasıl bir anlayıştır, nefrettir. Bütün bu nefretleri geride bırakan bir nefret anlayışı, bebeği, kadını, yaşlıyı dinlemiyor. Suçsuz, masum onlarca insanın hayatını kaybetmesine sebep oluyor. Güneydoğu halkı da bunu çok net bir şekilde gördü. Onun için şimdi onlar sesleniyoruz, diyoruz ki; ya kardeşlik, ya kalleşlik. Kalleşliğe devam edecekseniz, hesabını vereceksiniz. Ya bu ülkenin şerefli vatandaşı olarak burada 78 milyonla kol kola olacaksınız veya yolunuzu dağda mısınız, bayırda mısınız oraya gideceksiniz. orada da polis, asker, uçak sizi bulacak, hesabını soracak.''

İftarın ardından Batum Kafkas ve Kültür Derneği Başkanı Kadir Yüksek ve İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Bakan Çelik ve Bursa Valisi İzzettin Küçük'e İznik Çinisi hediye etti.

Faruk Çelik, daha sonra yürüyerek gittiği sahildeki bir çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×