Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik:

- "Güneydoğu'da yaşanan acı ve ızdırap, herkesi kökünden yaralayan, yüreğimizi kanatan, onlarca şehit vermemize neden olan, kökü dışarıda olan piyon unsurların gerçekten milletimize vermiş olduğu, çektirmiş olduğu bu sıkıntı inşallah sona doğru yaklaşıyor" - "Kesinlikle vatandaşı o hengamede rahatsız etmeyecek şekilde, kılı kırk yararak yalnız ve yalnız bu milletin kardeşliğine silah doğrultmuş olanlara güvenlik güçlerinin hassas mücadelesine şahit olduk"

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik:

ŞANLIURFA (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "Güneydoğu'da yaşanan acı ve ızdırap, herkesi kökünden yaralayan, yüreğimizi kanatan, onlarca şehit vermemize neden olan, kökü dışarıda olan piyon unsurların gerçekten milletimize vermiş olduğu, çektirmiş olduğu bu sıkıntı inşallah sona doğru yaklaşıyor." dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kentte bulunan Çelik, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Cumhuriyeti Tesisleri'nde düzenlenen sahur programına katıldı.

Burada katılımcılara hitap eden Bakan Çelik, ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederek, bu günlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Faruk Çelik, Şanlıurfa'nın son 5 yılda önemli gelişmeler yaşadığını vurgulayarak, huzur ortamının sağlanması durumunda bölgenin daha da iyi yerlere geleceğine inandığını ifade etti.

Bölgede yaşanan terör olaylarına değinen Çelik, "Güneydoğu'da yaşanan acı ve ızdırap, herkesi kökünden yaralayan, yüreğimizi kanatan, onlarca şehit vermemize neden olan, kökü dışarıda olan piyon unsurların gerçekten milletimize vermiş olduğu, çektirmiş olduğu bu sıkıntı inşallah sona doğru yaklaşıyor." diye konuştu.

Bakan Çelik, bölgede yeniden yatırımların, turizmin ayağa kalkmasının, istihdam kapılarının açılmasının huzur ortamına bağlı olduğuna işaret ederek, bu durumda Şanlıurfa'nın Türkiye'nin lokomotifi olacağını söyledi.

- "Bu bölge Türkiye'yi ayağa kaldıracak"

Teröristlerin asıl amacının ülkeyi yıpratmak ve kalkınmanın önüne geçmek olduğunu dile getiren Çelik, şöyle devam etti:

"İnşallah bu huzur ortamıyla, bu şer odaklarının ülkenin doğu, batı, Kürt, Türk derdi olmayan, ülkenin kalkınması ve ülkenin ilerlemesini görünce takoz olanlara karşı, Allah'ın izniyle hem güvenlik güçlerimiz, hem sosyal politikalarımız galip gelince göreceksiniz ki buralar bir başka olacak. Açıkça söylüyorum, bu bölge Türkiye'yi ayağa kaldıracak bir bölgedir. Bunu bildikleri için tam kritik noktada düğmeye bastılar ama ne yaparlarsa yapsınlar devletin başında kararlı bir liderimiz var, tavrı net, huzur için yapılması gereken ne var hepsini yaptı. Bizleri buralara gönderdi, kendisi gitti Sayın Cumhurbaşkanımız huzur ortamının tesisi için çok çaba gösterdi. Ama onların niyetinin kötü olduğunu hep beraber gördük. Ne acılar yaşattılar Sur'u bir düşünün, Nusaybin'i düşünün, buzdolaplarının içine el yapımı patlayıcıları döşeyenler, şehrin ortasına düzenek koyup orada çoluk çocuğun hayatını kaybetmesine sebep olanlar, askere, polise kurşun sıkanlara karşı güvenlik güçlerinin ne kadar dikkatli olduğunu belki de Türkiye tarihinde ilk kez hepiniz dikkatle izlediniz. Kesinlikle vatandaşı o hengamede rahatsız etmeyecek şekilde, kılı kırk yararak yalnız ve yalnız bu milletin kardeşliğine silah doğrultmuş olanlara güvenlik güçlerinin hassas mücadelesine şahit olduk."

Faruk Çelik, bölge halkının duruşu sayesinde teröristlerin amaçlarına ulaşamadığını, vatandaşların bu mücadeledeki sağlıklı duruşunun dillere destan bir olay olduğunu aktardı.

Bölge halkının teröre karşı sesini yükseltmesini isteyen Çelik, "Bundan sonra bu bölgenin milletvekili olarak sesimizi daha da yükselteceğiz. Ne için yükselteceğiz, hak için, birlik için, adalet için, kalkınma için sesimizi yükselteceğiz. Bölge halkı ayağa kalkacak 'yeter' diyecek, '30 yıldır çektirdiğinize yeter, kalkınmak istiyoruz' diyecek." şeklinde konuştu.

Bakan Çelik, milletin birlik ve beraberliğinin teminatının AK Parti olduğunu ifade ederek, bugün kadar önemli çalışmalara imza attıklarını anlattı.

- "Oğullar babalarına tavsiyede bulunuyor"

"Çok şükür bu kadar sürenin sonunda milletimizin tek çıkış kapısı olarak yine AK Parti'nin olması son derece anlamlıdır." diyen Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu mayanın sağlam katıldığını gösteriyor. Çıkış noktamız sağlamdı, o çıkış noktasında bulunan bir kardeşiniz olarak söylüyorum, ne amaçla çıktığımızı bu milletin dili, sesi, duygusu olmak için yola çıktığımızı yaşayan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Allah'a şükür, Cenabı Hakk'ın takdiriyle de bu başarılı hizmetleri ve bugünlere gelmemizi sağladı, inşallah geleceğe doğru da gidiyoruz. Geleceğe doğru sağlıklı gideceğimizin bir çok emaresi var. Bakınız anamuhalefet partisi liderinin oğlu öyle bir şey söyledi ki; 'Baba, milleti caddelere, sokaklara, meydanlara çağırmayın, milletin ayağına gideceksin, bu AK Partililer böyle yapıyor, milletin gönlünü kazanıyor' diyor. Kim diyor, anamuhalefet liderinin oğlu. Eskiden babalar oğullara tavsiyelerde bulunurdu, şimdi oğullar babalarına tavsiyede bulunuyor, böyle bir değişim gerçekleştirdik. Tabii ki milletin sesi, kulağı olacağız, biz milletimizle beraberiz."

Programa, Şanlıurfa Vali Vekili Uğur Sezer, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Jandarma Komutanı Albay Salman Kömürcü, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, bazı AK Parti milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×