Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Şırnak'ta

- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak ile terör operasyonunun sürdüğü Şırnak'taki askeri birlikleri ziyaret etti - Orgeneral Akar: - "Vatan topraklarının bütünlük ve güvenliğinin teminatı Türk Silahlı Kuvvetleri, terörün her türlüsü ile kararlılıkla mücadeleye devam ediyor" - "Terörün kökünün tamamen kazınması, ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden unsurların tamamen gündemden çıkması en samimi dileğimiz"

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Şırnak'ta
07 Mayıs 2016 Cumartesi 16:09

ŞIRNAK (AA) - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile terör operasyonunun sürdüğü Şırnak'taki askeri birlikleri ziyaret etti.

Şırnak Havaalanı'na gelen Akar ve beraberindekileri, Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ve 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar karşıladı.

Daha sonra askeri helikopterle kent merkezindeki Çakırsöğüt 1. Jandarma Komando Tugay Komutanlığına geçen Orgeneral Akar, operasyonun yönetildiği kriz merkezini ziyaret etti.

Operasyonla ilgili 1. Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan'dan bilgi alan Orgeneral Akar, tüm kuvvetlerin belirli program dahilinde operasyonu büyük kararlılıkla sürdürdüğünü söyledi.

Terör operasyonlarının büyük bir başarıyla devam ettiğini vurgulayan Orgeneral Akar, şunları kaydetti:

"Vatan topraklarının bütünlük ve güvenliğinin teminatı Türk Silahlı Kuvvetleri, terörün her türlüsü ile kararlılıkla mücadeleye devam ediyor. Çok şükür, bugüne kadar büyük bir başarı sağladık, bütün kalbimizle sizlere inanıyoruz. İnşallah en az zayiatla, mümkünse sıfır zayiatla buradaki operasyonların bir an önce tamamlanması, daha sonra kırsalda yapılacak faaliyetlerle de terörün kökünün tamamen kazınması sağlanacak.

Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden bu unsurların tamamen gündemden çıkması en samimi dileğimiz."

Daha sonra operasyonda görevli askerlerle öğle yemeği yiyen Orgeneral Akar, yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Operasyonlarda görev alan herkesin üstün çaba gösterdiğini anlatan Orgeneral Akar, "Burada kutsal bir görev yerine getiriyorsunuz. Kimi arkadaşımız kan döküyor, kimi arkadaşımız ter döküyor, kimi arkadaşımız kafa yoruyor. Devlet, askeriyle, polisiyle, korucusuyla, siviliyle bir bütün. Önemli olan ülkemizin, devletimizin, birliği, beraberliği ve bütünlüğü, amacımız bu." ifadelerini kullandı.

Orgeneral Akar, içinde bulunulan ortamda herkesin elini taşın altına koyduğuna dikkati çekerek, Cizre, Silopi, Sur, İdil ve Yüksekova'da operasyonların büyük kahramanlık ve fedakarlıkların ardından başarıyla sonuçlandığını söyledi.

"Bu başarınız milletimizin bizlere olan saygısını daha da geliştirdi" diyen Orgeneral Akar, sözlerini şöyle tamamladı:

"Aynı azim ve kararlılıkla şimdi Şırnak'ta ve Nusaybin'de operasyonlar sürüyor. Devlet, son derece kararlı, hiç kimsenin şüphesi olmasın. Teröristlerin tamamı etkisiz hale getirilene kadar bu mücadele devam edecek. Bunun başka çaresi yok, bu terör bitecek. Ülkemiz gerçek anlamda huzura, rahata kavuşacak. Etnik ve mezhep ayrımı yapmayan Türk Silahlı Kuvvetleri, tüm vatandaşların güven içinde yaşaması için görev yapıyor. Meskun mahal harekatının doğasından kaynaklanan zorluklara rağmen emniyet mensupları ve korucularımız ile birlikte yürüttüğümüz mücadelede sivil zayiat olmaması için büyük bir dikkat ve hassasiyet gösteriyoruz.

Bayrak, toprak ve vatan uğrunda mücadele ederken şehit ya da gazi olan arkadaşlarımızı minnetle anıyorum."

Orgeneral Akar ve beraberindekiler, daha sonra Silopi ve Cizre ilçelerini ziyaret etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×