Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar:

- "Bu görevleri yaparken tarihimize, atalarımıza, kültürümüze, kendi köklerimize saygının, onlara uygun hareket etmenin gereği olarak hiçbir şekilde bu faaliyetler sırasında etnik ve mezhepsel ayrım gözetmeyeceğiz" - "Bugünkü başarının, 24 Temmuz'dan bugüne kadar yapılan 10 aylık süre içindeki bu büyük başarının temelinde bunun yattığını unutmayın"

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar:
03 Temmuz 2016 Pazar 17:01

ANKARA (AA) - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, görevlerini yaparken tarihlerine, atalarına, kültürlerine, kendi köklerine saygının, onlara uygun hareket etmenin gereği olarak hiçbir şekilde etnik ve mezhepsel ayrım gözetmeyeceklerini belirterek, "Bugünkü başarının, 24 Temmuz'dan bugüne kadar yapılan 10 aylık süre içindeki bu büyük başarının temelinde bunun yattığını unutmayın." dedi.

Genelkurmay Başkanlığı, Orgeneral Akar'ın, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığında yaptığı inceleme ve denetlemeler ile şehit aileleri ve gaziler onuruna verilen iftarın görüntülerini basınla paylaştı.

Orgeneral Akar, kuruluşundan itibaren Kıbrıs Barış Harekatı dahil birçok harekatta kahramanlıklar gösteren ve 24 Temmuz'dan itibaren yoğun şekilde sürdürülen terörle mücadele operasyonlarında özveriyle mücadele veren Kayseri 1. Komando Tugayı personeline hitap etti.

Sözlerine, "Sizler, gerçekten seçilmiş, çok derin eğitim almış, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) göz bebeğisiniz." diyerek başlayan Akar, "Özellikle 24 Temmuz'dan itibaren Çukurca'da, Dağlıca'da, İkiyaka Dağları'nda, Oramar'da, bütün arkadaşlarınızla, asker, polis, jandarma, özel kuvvetler ve korucularla bir bütün halinde, omuz omuza bu vatan için, bu millet için büyük kahramanlıklar, büyük fedakarlıklar yaptınız. Bundan dolayı asil milletimiz sizlere minnettardır." ifadelerini kullandı.

- "TSK, şehit aileleriyle, gazileriyle bir bütündür"

TSK'nın emeklisiyle, muvazzafıyla, şehit aileleriyle ve gazileriyle bir bütün olduğunu anlatan Akar, "Bu görevleri yaparken tarihimize, atalarımıza, kültürümüze, kendi köklerimize saygının, onlara uygun hareket etmenin gereği olarak hiçbir şekilde bu faaliyetler sırasında etnik ve mezhepsel ayrım gözetmeyeceğiz. Bugünkü başarının, 24 Temmuz'dan bugüne kadar yapılan 10 aylık süre içindeki bu büyük başarının temelinde bunun yattığını unutmayın." değerlendirmesinde bulundu.

1. Komando Tugayının, yurt içi ve dışı operasyonlarda ve yaklaşık 30 yıldır bölücü terör örgütüne yönelik iç güvenlik harekatında tartışılmaz marka olduğuna işaret eden Akar, komandoların yaklaşan Ramazan Bayramı'nı da kutladı.

- Şehit yakınlarıyla iftarda buluştu

Şehit yakınları ve gaziler onuruna verilen iftarda da konuşan Akar, Türkiye'nin yaklaşık 30 yıldır terörle aralıksız mücadele ettiğini belirtti.

Akar, "Bu mücadelede güvenlik kuvvetleri olarak hedefimiz, memleketteki, ülkemizdeki, Doğu ve Güneydoğu'daki mevcut terör örgütünün etkisiz hale getirilmesi. Bunu yaparken de hiçbir şekilde bölgede yaşayan, Doğu'da, Güneydoğu'da yaşayan kardeşlerimize, vatandaşlarımıza, Kürt kardeşlerimize, çilekeş, mahsun ve masum halkımıza hiçbir şekilde zarar vermeden bu işi başarmaya çalışıyoruz." görüşünü paylaştı.

"Sevgili analar, sevgili babalar, acınız çok büyük. Bunun farkındayız, ne yapsak, ne etsek, giden evlatlarımızın, giden evlatlarınızın yerine bir şey koymak mümkün değil." ifadelerini kullanan Akar, "Hem şahsım hem sizler adına şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, annelere, babalara sabır diliyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Onların ve onların emaneti olan sizlerin, daima TSK'nın baştacı olduğunu da bilmenizi istiyorum." dedi.

Akar, şunları kaydetti:

"Asil milletimizin ordumuza gösterdiği engin sevgi ve güven bizim için daima güç kaynağı olmuştur. Milletimizin engin sevgisi ve güvenine layık olabilmek için de elimizden geldiğince en büyüğünden en küçüğüne, en kıdemlisinden en kıdemsizine kadar yurt içinde, yurt dışında, Doğu'da, Güneydoğu'da, Suriye'de, Irak'ta, Afganistan'da, Kosova'da, Bosna'da, Doğu Akdeniz'de, Ege'de yapılması gereken ne varsa bundan emin olun, gece gündüz demeden bu kahraman evlatlar, TSK mensupları ellerinden gelenleri yaptılar, yapmaya devam edecekler."

Akar, yakından ilgilendiği şehit çocukları ve gazilerle fotoğraf çektirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×