Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsun'da

- Kılıç: - "PKK, DEAŞ, El Nusra, PYD, bunların hepsi terör örgütüdür, insan katleden ölüm örgütleridir, katildir" - "Bütün dünyaya tekrar sesleniyorum, artık terör kelimesiyle İslam dininin adını yan yana getirmekten vazgeçin. Bu İslamofobik yaklaşımı terk edin"

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsun'da

SAMSUN (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "PKK, DEAŞ, El Nusra, PYD, bunların hepsi terör örgütüdür, insan katleden ölüm örgütleridir, katildir." dedi.

Bakan Kılıç, Ramazan Bayramı dolayısıyla Samsun Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Vatandaşlarla bayramlaşan Kılıç, ardından AK Parti İl Başkanlığındaki bayramlaşma törenine geçti.

Burada konuşan Kılıç, milli birlik ve beraberlik için en büyük fedakarlığı yapan ve göğsünü siper eden şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Gazilere de geçmiş olsun dileklerini sunan Kılıç, "İnşallah bu seneki bayrama eriştiğimiz gibi nice bayramlara ailenizle, sevdiklerinizle sağlık içinde erişirsiniz." ifadesini kullandı.

Geçen hafta içinde çok üzücü olaylar yaşandığını hatırlatan Kılıç, şöyle devam etti:

"İstanbul'da teröristler, caniler tarafından bir intihar eylemi gerçekleştirildi. İstanbul'daki terör saldırısının yeni bir tarz olduğunu hepinizin görmesi gerekir. Burada gözü dönmüş caniler, mümkün olduğu kadar çok insanı öldürmek üzere farklı yöntemler kullanarak, önce silahlarla insanları korkutarak bir araya getirmeye çalıştı. Çünkü terminal binasına silahlarla giremeyeceklerini anlayınca, güvenlikten dolayı, dışarıda bir şekilde bir şeyi meydana getirip orada çok fazla insanı katletmek istediler. Bu anlamda İstanbul'daki saldırı nasıl bir cani, katil bir örgütle karşı karşıya olduğumuzu tüm dünyaya tekrar hatırlatmış oldu."

Irak'ta da 200 civarında insanın hayatını kaybettiği terör saldırısı gerçekleştirildiğini, son olarak Suudi Arabistan'da Mescid-i Nebevi'nin hemen önünde herkesin derinden etkileyen bir terör saldırısı yapıldığını anlatan Kılıç, "Peygamber efendimizin kabrinin hemen yanında caniler, katiller, insanlıktan nasibini almamışlar, bu sefer orada, o huzurda iftar öncesinde intihar saldırısı düzenlemiş, orayı da kana bulamıştır." diye konuştu.

- "Teröre karşı birlik ve beraberlik içinde kazanabiliriz"

Kılıç, İslam dünyasının bir saldırı altında olduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnananlar olarak bizlerin bu canilere karşı en üst seviyede sesimizi yükseltmemiz farzdır. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın yıllardır söylediği bir şey var. PKK, DEAŞ, El Nusra, PYD, bunların hepsi terör örgütüdür, insan katleden ölüm örgütleridir, katildir. Bizimle de uzaktan yakından alakaları yoktur. Bütün dünyaya tekrar sesleniyorum. Artık terör kelimesiyle İslam dininin adını yan yana getirmekten vazgeçin. Bu İslamofobik yaklaşımı terk edin. Bu hiç kimseye hiçbir şey kazandırmaz. Çünkü bizim dinimiz, barış ve huzur dinidir. Bizim inancımızda bir insanı öldüren tüm insanlığı katletmiştir, bir insana yardım eden de tüm insanlığa yardım etmiştir. Dünya içinde eğer teröre karşı kazanacaksak ancak birlik ve beraberlik içinde kazanırız."

Paris'te, Brüksel'de, Londra'da, Madrid'de, New York'ta, Moskova'da, Japonya'da nerede olursa olsun terörün her zaman karşısında olacaklarını vurgulayan Kılıç, "Eğer bugün bu teröristlere gerektiği şekilde karşılık vermezseniz, faaliyetlerine ülkelerinizde göz yumarsanız, bunlar bir gün gelir sizi de vurur. Çünkü bunlar cani, bunların hiçbir prensibi, hiçbir inancı, hiçbir kutsalı yok. Dolayısıyla bu canilerin tüm dünya olarak karşısında yer almamız gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

- Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması

Bakan Kılıç, vatandaşların canına kastedenlerin ve bölücülerin, aralarında yer bulamayacağına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Türkiye Büyük Millet Meclisinde hatırlarsanız, 2015 seçim döneminde HDP milletvekilleri ve onun Genel Başkanı, 'Kaldırın dokunulmazlıkları, biz dokunulmazlık istemiyoruz' diyordu. Dokunulmazlıkları kaldırdık, 'Buyurun yargılanın' dedik. Şimdi ne diyorlar, 'Gelmeyiz, gitmeyiz, bu yanlış'. Ne oldu, farklı iki şeyi niye ortaya koyuyorsunuz? Saklayacağınız bir şey var, değil mi? Seçimler öncesinde bunların bazı milletvekilleri ne diyordu, 'Tükürükle boğarız'. Bunu bir HDP milletvekili söyledi. Şimdi artık neyin inkarı peşindesiniz. Önce ağzınızdan çıkanı kulağınız duyacak. Söylediğinizin de hukuki karşılığı neyse gideceksiniz hesabını vereceksiniz. Öyle yağma yok."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×