Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

-"Türkiye’de tüm vatandaşlarımızın eşit olduğu, birinci sınıf vatandaş olduğu bir ülkede sanki belli bazı kesimlere karşı bir ayrımılık varmış gibi göstermeye çalışan içimizdeki hainler ve onların uluslararası iş birlikçileri, bu amaçlarına asla ulaşamayacaklardır"

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

SAMSUN (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye’de tüm vatandaşlarımızın eşit olduğu, birinci sınıf vatandaş olduğu bir ülkede sanki belli bazı kesimlere karşı bir ayrımılık varmış gibi göstermeye çalışan içimizdeki hainler ve onların uluslararası iş birlikçileri, bu amaçlarına asla ulaşamayacaklardır." dedi.

Kılıç, Atakum Belediyesi’ne ait bir çay bahçesinde sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve muhtarlarla sahur programına katıldı.

Burada konuşan Kılıç, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını söyledi.

Türkiye’nin terörle mücadelesinin sonuna kadar devem edeceğini belirten Kılıç, ''Milletimizin geleceği için, vatanımızın birliği ve beraberliği için canını hiç kırpmadan ortaya koyan ve şehadet mertebesine düşen şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Hainler ne kutsal dinliyorlar, ne inanç dinliyorlar, ne ramazan dinliyorlar. Bu hainlerin sonunu getirmek bizim hem boynumuzun borcu hem de sayın başbakanımızın ve sayın cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu politikalar doğrultusunda biz bu hainleri yok edeceğiz. Bunu hep beraber yapacağız. Bunu nasıl yapacağız? Bir olacağız, beraber olacağız, biririmize destek olarak ve kenetlenerek yapacağız." diye konuştu.

Bakan Kılıç, hiçbir vatandaşla sorunlarının bulunmadığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu tip propaganda yapanlar içeride ve dışarıda bunun hesabını bu millete verecekler. Türkiye’de ülkemizde tüm vatandaşlarımızın eşit olduğu, birinci sınıf vatandaş olduğu bir ülkede sanki belli bazı kesimlere karşı bir ayrımcılık varmış gibi göstermeye çalışan içimizdeki hainler ve onların uluslararası iş birlikçileri bu amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Bunun önündeki en büyük panzehir bizim kardeşliğimiz, birliğimiz, tarihimizden, medeniyetimizden gelen kültürümüz, inancımızdır.''

- "Ayrım gözetmeyiz"

Yaşanılan bazı sıkıntıların en kısa zamanda el ele vererek hep birlikte atlatılacağının altını çizen Kılıç, şu değerlendirmeyi yaptı:

''Biz hep beraberiz. Hizmetlerin vatandaşlara ulaşması noktasında biz ayrım gözetmeyiz. Ayrım gözetenler başkaları. Biz vatandaşın alacağı hizmet noktasında hiç bir zaman ayrımcı olmadık. Sayın Cumhurbaşkanımız, belediye başkanı olarak yaşadığı sıkıntıları zaman zaman hatırlatır. Merkezi hükümette farkı bir siyasi partinin olmasından dolayı yerel yönetim olarak neler yaşadığını zaman zaman paylaşıyor. Biz öyle yapmadık. Biz AK Parti olarak, bu anlamda belediyecilik çalışmalarına karşı hep eşit olduk. Ne zamana kadar, bazı belediyeler devletin imkanlarını hainlere, teröristlere kullandırtana kadar. Onlarla ilgili gereken çalışmalar yapılıyor. Birçok belediye başkanı terör örgütüyle aynı safta yer tuttuğundan, onlara yardım ve yataklık ettiğinden dolayı soruşturması devam ediyor. Görevden alınanlar var.

Almanya'da gurbetçi kardeşlerimizle iftar yaptık. Orada da anlattım, malum Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bir ilimizde seçilen belediye başkanı hanımefendi Almanya'dan gelerek burada belediye başkanı oldu. Sonra bu son olaylarda orada çukurlar kazdırttı. Ben oradaki Almanlara şunu sordum. Sizin kendi şehrinizde belediye başkanınız gidipte bir terör örgütüyle bir araya gelip çukur kazdırsa buna seyirci kalır mısınız dedim. İşte bizim bütün dünyaya haykırdığımız bu. Bizim terörle mücadelemiz var. Bu terörle mücedele sonuna kadar devam edecektir. Kimseden de çekinecek değiliz. Viyana’nın ortasında terör örgütüne pankart açtıranlar, stant açtıranlar kusura bakmasınlar, onlar için söyleyecek hiç birşey yok. Belçika'da Avrupa Parlementosunun önünde çadır açtırırlar. Sonra gelir Türkiye'de terörle mücadele kanunda değişiklik yapın. Niye? Siz önce gidin de teröristlerle mücadele edin.''

Muhalefetin bugüne kadar AB ile müzakere yapmaları konusunda kendilerini eleştirdiğini vurgulayan Akif Çağatay Kılıç, şunları kaydetti:

''Müzakere yaptık. Ama yine yaparız. Milletimizin, ülkemizin, çıkarlarını koruyarak yaparız. Sizin yaptığınız gibi yapmayız. Bizi eleştirmeye kalkan muhalefet önce kendine bakacak. Muhalefet partilerinin bazılarına mensup milletvekilleri gidip de Türkiye'nin aleyhine AB Parlementosu milletvekilleri ile görüşüp raporlarını olumsuz hazırlamaları için onlara bir takım birşeyler anlatıyorlar. Bu mudur sizin vatanseverliğiniz. Şimdi diyecekler ki kim. Gidin orada bakın. Kimlerle, kimin görüştüğünü görürsünüz. Hiç bir zaman Türkiye'yi gidip de oralarda şikayet edenlerle bizim işimiz olmaz. Biz her zaman milletimizin ve devletimizin çıkarları noktasında her türlü çalışmayı yaparız. Ama dik durarak yaparız diklenmeden dik durarak yaparız.''




İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×