“Gençler Bizi Hatırlasın” yarışması

- Gençlik ve Spor Bakanlığı, “Gençler Bizi Hatırlasın” sloganıyla inceleme, araştırma ve belgeleme yarışması düzenleyecek

“Gençler Bizi Hatırlasın” yarışması
02 Temmuz 2016 Cumartesi 15:59

ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı, “Gençler Bizi Hatırlasın” sloganıyla inceleme, araştırma ve belgeleme yarışması düzenleyecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, gençlerin yaşlıları ziyaret ederek onların hayat hikayelerini dinleyip, yazmalarının istendiği yarışmada kuşaklar arasındaki bağların güçlendirilmesinin hedeflendiği bildirildi.

Açıklamada yarışmanın amacının gençlerle yaşlılar arasındaki bağı güçlendirmek, gençlerin tarihi, kültürel, geleneksel değerleri tanımalarını ve yaşatmalarını sağlamak olduğu belirtildi.

Yarışmada ayrıca gençlerin elde ettikleri bilgileri özgün bir biçimde sunmalarını sağlayarak üretkenliklerini artırmanın ve Türkçe'nin gençler tarafından doğru ve etkin biçimde kullanılmasının da amaçlandığı kaydedildi.

Katılımcıların yazılarını 1 Ekim Cumartesi gününe kadar teslim edecekleri yarışmada sonuçlar, 20 Kasım’da www.gsb.gov.tr ve www.gencgonulluler.gov.tr/gençlerbizihatirlasin adreslerinde açıklanacak.

Yarışmada birinciye 4 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin ve mansiyon ödülü olarak da bin lira verilecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×