"Geleneksel Kastamonu Günleri" başladı

- Maltepe Sahili Etkinlik Alanı'ndaki etkinlik 4 gün sürecek


İSTANBUL (AA) - Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) tarafından düzenlenen "Geleneksel Kastamonu Günleri", Maltepe Sahili Etkinlik Alanı'nda başladı.

Etkinliğin açılış programına AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir ve Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım'ın yanı sıra eski bakanlardan Murat Başesgioğlu, KAS-DER yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

KAS-DER Genel Başkan Yardımcısı Turgay Sucuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, etkinliğin bu yıl onuncusunu düzenlediklerini hatırlattı.

Etkinliğin benzerini mayısta Yenikapı'da düzenleyeceklerini belirten Sucuoğlu, "Etkinlik alanında 2 büyük çadırımız var. Bu çadırların birinde valiliğimize, Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, ilçe belediyelerimize ve firmalara ait ait stantlar var. Diğer çadırımızda ise tamamı Kastamonu'dan gelen yöresel ürünlerin satıldığı stantlar bulunuyor. Dışarıdaki alanda ise yaklaşık 80 stantın yer aldığı yöresel lezzetlerimizin sergilendiği bölüm var. Bugünle birlikte 4 günlük bir programımız olacak." diye konuştu.

Sucuoğlu, İstanbul'da yaklaşık 1,5 milyon Kastamonulu yaşadığını ifade ederek, vatandaşları etkinliğe davet etti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×