Gazze'de El-Halil'le dayanışma gösterisi

- El-Halil'e yönelik İsrail ablukasına karşı Gazze'de dayanışma gösterisi düzenlendi

Gazze'de El-Halil'le dayanışma gösterisi
20 Temmuz 2016 Çarşamba 17:19

GAZZE (AA) - Gazze'de İsrail askerlerinin giriş ve çıkışlarını kapattığı El-Halil kentiyle dayanışma gösterisi düzenlendi.

İslami Cihad Hareketi'nin çağrısıyla içinde basın ofislerinin de yer aldığı Şuva Hasri binasının önünde bir araya gelen eylemciler, "El-Halil, intifadanın yakıtı olarak kalmaya devam edecek", "El-Halil'den kuşatmayı kaldırın" yazılı dövizler taşıdı.

Gösteriye katılan İslami Cihad Hareketi liderlerinden Hıdır Habib, "İsrail askerlerinin 3 haftadır abluka altında tuttuğu El-Halil kentiyle dayanışma halinde olduğumuzu ifade etmek için burada toplandık." dedi.

İçinde bulundukları abluka ve yaşadıkları sıkıntılara rağmen El-Halil kentindeki kardeşlerini unutmadıklarını ifade eden Habib, tüm Filistinlileri hedef alan siyonist projeye karşı aynı mücadeleyi verdiklerini kaydetti.

Habib, İsrail'in El-Halil kentine yönelik kuşatması karşısında uluslararası toplumun sessizliğini kınarken insan hakları kuruluşlarına acil harekete geçme çağrısında bulundu.

İsrail askerlerinin, temmuz ayının başından bu yana El-Halil kentinin köy ve beldelerinin giriş ve çıkışlarını kapatarak kuşatma altına aldığı belirtiliyor.

İsrail askeri kaynakları, bir İsraillinin kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybetmesinin ardından El-Halil'deki askeri güçlerin artırılması ve tüm kentin güvenlik kordonuna alınması yönünde bazı kararlar üzerinde çalışıldığını ifade ediyor.


Etiketler; #israil

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×