Gaziantep'teki terör saldırısına tepkiler

- AK Parti Gaziantep Milletvekili Uzer: - "Biz hükümet olarak aileye sahip çıkacağız. Eğer uygun olursa da inşallah gelinle damadın düğününü de en güzel şekilde yaparız"

Gaziantep'teki terör saldırısına tepkiler

GAZİANTEP (AA) - AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Gaziantep'teki saldırıya ilişkin, "Biz hükümet olarak aileye sahip çıkacağız. Eğer uygun olursa da inşallah gelinle damadın düğününü de en güzel şekilde yaparız." dedi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın sosyal medyadan "Nusrettin ile Besna'nın düğününü devlet yapsın." çağrısına sosyal medya aracılığıyla destek veren Uzer, damadın oğlu, gelinin de kızı gibi olduğunu belirterek, "Düğün artık milletindir." şeklinde paylaşımda bulundu.

Uzer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aileye sahip çıkacaklarını belirterek, "Biz hükümet olarak aileye sahip çıkacağız. Eğer uygun olursa inşallah gelinle damadın düğününü de en güzel şekilde yaparız. Güzel, anlamlı bir düğün yaparız. Büyüklerimiz de katılırsa mutlu oluruz. Gerçekten anlamlı bir mesaj olur ancak buna karar verecek olan büyüklerimizdir." diye konuştu.

HDP'nin cenaze törenine 25 milletvekili göndererek ölenlerin yakınlarına baskı yaptığını iddia eden Uzer, şunları kaydetti:

"Türkiye'de HDP, özellikle bu tür acı hadiselerde genelde cenaze sahiplerini ablukaya alarak sahiplenmeye çalışıyor. Dün Gaziantep'te de yaptıkları buydu. Tabii bu, çok hoş bir şey değil, ölenlerin çoğu HDP zihniyetinde olan insanlar değil. O insanları tanıyorum, mütedeyyin insanlar ancak HDP'liler kendi partilileri gibi davrandılar. Bu tür acı olayları siyasi rant haline getirmek doğru değil."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×