Gaziantep'te İpek Eğitim ve Kültür Vakfına kayyum atandı

- Bünyesinde Zirve Üniversitesinin de bulunduğu vakfa, aralarında 3 avukatın da bulunduğu 8 kişilik kayyum atanmasına karar verildi

Gaziantep'te İpek Eğitim ve Kültür Vakfına kayyum atandı
03 Temmuz 2016 Pazar 23:42

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)" ile mücadele çalışmaları kapsamında soruşturma yürütülen İpek Eğitim ve Kültür Vakfına kayyum atandı.

Alınan bilgiye göre, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürlüğü müfettişleri, yaptığı incelemelerin ardından bünyesinde Zirve Üniversitesinin de bulunduğu İpek Eğitim ve Kültür Vakfında usulsüzlük olduğu yönünde rapor hazırladı.

Gaziantep 2. Asliye Hukuk Mahkemesine sunulan raporun ardından vakfın yönetimine aralarında 3 avukatın da bulunduğu 8 kişinin kayyum heyeti olarak atanmasına karar verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 17 Mart'ta FETÖ/PDY operasyonu kapsamında İpek Eğitim ve Kültür Vakfına operasyon düzenlenmiş, çok sayıda evrak ve dokümana el konulmuştu.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×