Gaziantep mutfağı, Dışişleri mensuplarının eşlerine tanıtıldı

- Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin: - "Bizim madenimiz, petrolümüz, altınımız yok ama kültürel mirasımızda çok iddialıyız"

 Gaziantep mutfağı, Dışişleri mensuplarının eşlerine tanıtıldı
12 Mayıs 2016 Perşembe 18:21

ANKARA (AA) - Zengin mutfağı UNESCO tarafından tescillenerek "Gastronomi Şehri" unvanına layık görülen Gaziantep'in lezzetleri, Dışişleri Bakanlığı mensuplarının eşlerine tanıtıldı.

Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneğince (DMEDD) Ankara Palas Konukevi'nde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eşi ve DMEDD Onursal Başkanı Hülya Çavuşoğlu ile Dışişleri Bakanlığı mensuplarının eşlerinin katılımıyla gastronomi etkinliği düzenlendi.

Şahin, birbirinden eşsiz tatlara sahip Gaziantep mutfağını dünyaya tanıtmak için daha fazla çalışmaları gerektiğini belirterek, "İtalyanların, Fransızların, Çinlilerin, Meksikalıların, Rusların mutfağına 'durun bir dakika biz de varız' diyeceğiz." dedi.

Gaziantep mutfağının birçok ülkenin mutfağıyla yarışabileceğini dile getiren Şahin, "Bizim madenimiz, petrolümüz, altınımız yok ama kültürel mirasımızda çok iddalıyız." ifadesini kullandı.

Etkinlikte daha sonra Gaziantep mutfağının lezzetleri ustaların sunumuyla sergilendi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×