Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin:

- "Küçük bir beyanatın, yapılan negatif bir haberin bedelini işçisi, çiftçisi, kadını, erkeği bu şehrin insanı ödüyor. Kimsenin buna hakkı yok" - "Amerikan Büyükelçisi, buraya gelmeden önce açıklama yapıyor, vatandaşlarına buranın güvenli bölge olmadığını söylüyor. 2 gün sonra kendisi buraya geliyor. Bu, kaç defadır böyle yapıyor" - "Bizim yapacağımız çok büyük organizasyonlar olduğu zaman bir açıklama yapıyor ve bizim yapacağımız organizasyonlar bıçak gibi kesiliyor"

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin:
01 Ekim 2016 Cumartesi 16:19

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Amerikan Büyükelçisi, buraya gelmeden önce açıklama yapıyor, vatandaşlarına buranın güvenli bölge olmadığını söylüyor. 2 gün sonra kendisi buraya geliyor. Bu, kaç defadır böyle yapıyor. Bizim yapacağımız çok büyük organizasyonlar olduğu zaman bir açıklama yapıyor ve bizim yapacağımız organizasyonlar bıçak gibi kesiliyor." dedi.

Şahin, makamında düzenlediği basın toplantısında, çalışmalarının odak noktasına insanı koyduklarını ve bu doğrultuda çalıştıklarını söyledi.

Belediye başkanlığını "şehirle nikah" olarak gördüğünü dile getiren Şahin, kötü günde beraber olmanın kendileri için en büyük sınav olduğunu belirtti. Şahin, "Dolayısıyla hassas dönemlerde doğru yönetmek ve burada liderlik yapmak hepimizin boynunun borcu." dedi.

- "Terörle mücadele bütün dünyanın mücadelesi"

Şahin, TÜRSAB'ın bütün bölge başkanlarını Gaziantep'te topladıklarını ifade ederek şöyle konuştu:

"2 günden beri çalışıyoruz çünkü çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Küçük bir beyanatın, yapılan negatif bir haberin bedelini işçisi, çiftçisi, kadını, erkeği bu şehrin insanı ödüyor. Kimsenin buna hakkı yok. Amerikan Büyükelçisi, buraya gelmeden önce açıklama yapıyor, vatandaşlarına buranın güvenli bölge olmadığını söylüyor. 2 gün sonra kendisi buraya geliyor. Bu, kaç defadır böyle yapıyor. Bizim yapacağımız çok büyük organizasyonlar olduğu zaman bir açıklama yapıyor ve bizim yapacağımız organizasyonlar bıçak gibi kesiliyor. Biz burada olağanüstü tedbirler alırken Amerika'da patlama oluyor. Dolayısıyla terörle mücadele bütün dünyanın mücadelesi. Artık sınırlar kalktı. Küresel vatandaşlığın, dünya vatandaşlığının konuşulduğu bir dünyada yaşıyoruz."

- "Şimdi Gaziantep'e gitme zamanı"

Terörün amacının hayatı durdurmak olduğunu aktaran Şahin, şunları kaydetti:

"Hayatı durdurmak istedikleri zaman bizim yaptığımız iyi çalışmaların üzerine ciddi manada gölge düşürüyorlar. Buna izin vermememiz gerekiyor. O yüzden sabahki toplantıda yeni bir kampanyanın adını koyduk: 'Şimdi Gaziantep'e gitme zamanı.' Bütün Türkiye'de, bütün başkanlar, seyahat acenteleri kampanya yapacaklar ve 'Şimdi Gaziantep'e gitme zamanı' diyecekler. Bu çok önemli. Herkesin buraya gelmesini, bu şehre, bu bölgeye sahip çıkmasını sağlamamız gerekiyor. Aksi takdirde bu negatif propaganda bizi içine çekiyor, küçültüyor, toplum psikolojisini etkiliyor. Buradan kar eden kim, zarar eden kim? Bunun cevabını hepimizin vermesi gerekiyor. Belediye başkanı olarak iyiyi büyütmek, aydınlığı çoğaltmak, karanlıkla mücadelenin en önemli noktası. Terörle mücadelenin en önemli panzehiri, hayatı canlı canlı her noktasıyla yaşatmaktır ve şehri kalkındırmaktır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×