Fransa'daki terör saldırısı

-Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: -"Fransa'nın Nice şehrinde gece meydana gelen alçak terör saldırısını kınıyorum. Teröristlerin, terör örgütlerinin hepsiyle mücadele etme konusunda, özellikle de bunların beslendiği bataklıkların kurutulması konusunda daha da kararlı olmamız gerektiğini maalesef bu terör saldırısı bir kere daha ortaya koyuyor"

Fransa'daki terör saldırısı

BAKÜ( AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa'daki terör saldırısını kınayarak "Teröristlerin, terör örgütlerinin hepsiyle mücadele etme konusunda, özellikle de bunların beslendiği bataklıkların kurutulması konusunda daha da kararlı olmamız gerektiğini maalesef bu terör saldırısı bir kere daha ortaya koyuyor" dedi.

Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ile yaptığı ortak basın toplantısında Fransa'daki son terör saldırısını değerlendirdi.

"Fransa'nın Nice şehrinde gece meydana gelen alçak terör saldırısını kınıyorum" ifadelerini kullanan Çavuşoğlu, terörün her türlüsüyle mücadele etme kararlığımızı bir kere daha vurguluyorum" diye konuştu.

Fransız halkına başsağlığı dileyen Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Teröristlerin, terör örgütlerinin hepsiyle mücadele etme konusunda, özellikle de bunların beslendiği bataklıkların kurutulması konusunda daha da kararlı olmamız gerektiğini maalesef bu terör saldırısı bir kere daha ortaya koyuyor. Fransa başta olmak üzere müttefiklerimizle terörle mücadele konusunda daha da kararlı olacağız."

Son zamanlarda Türkiye'de de terör saldırılarının meydana geldiğini hatırlatan Çavuşoğlu, saldırılardan sonra Türkiye'ye destek veren başta Azerbaycan olmak üzere tüm ülkelere teşekkür ettidi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×