Fransa Bisiklet Turu için sıkı güvenlik önlemleri

- 103. kez düzenlenecek Fransa Bisiklet Turu'nda 23 bin jandarma ve polis görev alacak

Fransa Bisiklet Turu için sıkı güvenlik önlemleri
24 Mayıs 2016 Salı 18:41


PARİS (AA) - Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa Bisiklet Turu'nda, ilk kez yüksek rütbeli jandarma birlikleri yer alacak.

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, turda alınacak güvenlik önlemlerine ilişkin yaptığı açıklamada, Fransa Bisiklet Turu'ndan ilk kez GIGN adı verilen yüksek rütbeli jandarma ekiplerinin güvenliği sağlayacağı ve herhangi bir ihtiyaç halinde duruma müdahale edeceklerini belirtti.

2-24 Temmuz tarihlerinde organize edilecek tur için, dünyanın en seçkin özel kuvvetleri arasında yer alan GIGN ekiplerinin yanı sıra polisler de güvenliği sağlamaktan sorumlu olacak.

Tur kapsamında 23 bin jandarma ve polis görev yapacak. Jandarma ekipleri hem havadan hem karadan müdahaleye olanak verecek şekilde konuşlandırılacak. 3 bin 500 kilometrelik parkur boyunca da 50 motorlu polis, sporculara eşlik edecek.

Tur nedeniyle sınırlarda, hava limanlarında, garlarda ve kent merkezlerinde güvenliğin en üst düzeye çıkarılacak.

Fransa'da mayıs sonunda sona ermesi beklenen olağanüstü hal uygulaması, hem 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası hem de Fransa Bisiklet Turu nedeniyle, 26 Temmuz'a kadar uzatılmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×