"Fotoğrafını koynumda saklıyorum"

- Mardin'in Midyat ilçesinde Emniyet Müdürlüğüne düzenlenen terör saldırısında şehit düşen 2,5 aylık hamile polis memuru Şerife Özden Kalmış'ın babaannesi Şerife Sütçü, Ramazan Bayramı'nda torununu göremeyecek olmanın üzüntüsünü yaşıyor - Babaanne Sütçü: - "Fotoğrafını koynumda saklıyorum. Yarın için onun sevdiği dolmadan yaptım. Yaprak dolmasını çok severdi"

04 Temmuz 2016 Pazartesi 17:54

KASTAMONU (AA) - Mardin'in Midyat ilçesinde Emniyet Müdürlüğüne düzenlenen terör saldırısında şehit düşen 2,5 aylık hamile polis memuru Şerife Özden Kalmış'ın babaannesi Şerife Sütçü, Ramazan Bayramı'nda torununu göremeyecek olmanın üzüntüsünü yaşıyor.

Şehit polis memuru Kalmış'ın mezarının bulunduğu Kastamonu'nun Araç ilçesi Sarpun köyünde yaşayan 83 yaşındaki babaanne Şerife Sütçü, AA muhabirine, bayramın kendileri için zor geçeceğini belirtti.

Torununu çok sevdiğini anlatan Sütçü, şunları söyledi:

"Dünyada benim kızım gibi yoktu. Vefat etmeden önce gece gündüz aklım Mardin'deydi. Yaşasaydı bu bayram o da gelecekti. Bana 'Şerifem' derdi. Benimle uyurdu. Ağlaya ağlaya gözlerimiz kurudu. Fotoğrafını koynumda saklıyorum. Yarın için onun sevdiği dolmadan yaptım. Yaprak dolmasını çok severdi."

Şehit polis memurunun dedesi Recep Sütçü ise torununun mezarını sık sık ziyaret ettiğini belirterek, "Bütün izinlerini bizim yanımızda geçiriyordu. Ağlıyoruz ancak ağlamanın ona bir faydası yok, ona dua etmek lazım. Bayram yapıyoruz ancak içimiz kan ağlıyor." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×