Foseptiği temizlemeye gelen kamyon çukura düştü

- Başkentte zeminin çökmesi sonucu park halindeki bir otomobilin düştüğü foseptiği temizlemeye gelen ASKİ'ye ait kamyon, çalışmalar sırasında çukura düştü

Foseptiği temizlemeye gelen kamyon çukura düştü
06 Mayıs 2016 Cuma 16:29

ANKARA (AA) - Başkentte foseptiği temizlemeye gelen Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresine (ASKİ) ait kanalizasyon temizleme kamyonu, çalışmalar sırasında çukura düştü.

Çankaya Çiğdem Mahallesi'nde asfalt zeminin çökmesi sonucu park halindeki bir otomobilin düştüğü çukuru kapatmak için Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerince çalışma başlatıldı. Düşen otomobilin çıkartılmasının ardından ASKİ, çökmenin yaşandığı foseptikteki suyu boşaltmak için bölgeye kanalizasyon temizleme aracı gönderdi. ASKİ'ye ait kamyon, temizleme çalışmaları sırasında kayarak çukura düştü.

Arka bölümü ve makine kısmı çukura inen kamyonu kurtarmak için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Kamyonun çukura düşme anı, yakında bulunan bir marketin güvenlik kamerasına da yansıdı.

Çankaya'da park halindeki bir otomobil, sabaha karşı zeminin çökmesi sonucu oluşan 3 metrelik çukura düşmüş, Ankara Büyükşehir Belediyesi, çukurun, özel bir binaya ait alanda, 1970'li yıllardan kalma foseptiğin çökmesi sonucunda oluştuğunu, ASKİ’nin olayda herhangi bir ihmalinin bulunmadığı bildirmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×