Filistin Dışişleri Bakanlığı:

- Filistin Dışişleri Bakanlığı: - "Liberman’ın hükümete dahil edilmesi, İsrail'in dünyaya barış yerine aşırılık ve işgali tercih ettiği yönündeki mesajıdır"

Filistin Dışişleri Bakanlığı:

RAMALLAH (AA) - Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail Evimiz partisi Genel Başkanı Avigdor Liberman’ın hükümete dahil edilmesinin "İsrail'in barış yerine aşırılık ve işgali tercih ettiğinin" işareti olduğunu belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Avigdor Liberman’ın hükümete dahil edilmesi, İsrail'in dünyaya barış yerine aşırılık ve işgali tercih ettiği yönündeki mesajıdır. Liberman'ın Binyamin Netanyahu hükümeti içinde yer alması İsrail ile Filistin arasındaki barış sürecini canlandırmak için Fransa'nın ve bölge ülkelerinin gayretleriyle uluslararası çabaya karşı bir cevap niteliğindedir." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Filistinlilere karşı aşırı sağcı duruşu ile bilinen Liberman'ın hükümette yer almasının İsrail Başbakanı Netanyahu'nun hükümetinde aşırılığı teşvik ettiğinin kanıtı olduğuna vurgu yapıldı.

Netanyahu dün Moşa Yalon'un ardından İsrail Savunma Bakanlığı'na Liberman'ı tayin etmeye hazırlandığına işaret etmişti.

İsrail Genelkurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan'ın Holokost kurbanlarını anma yıl dönümünde "Almanya'da onlarca yıl önce yaşananları bugün İsrail'de yaşananlara" benzetmişti.

Yalon'un, Golan'ın kendi görüşünü ifade ettiğini savunması, Netanyahu ise Golan'ı eleştirmesinden sonra iki taraf arasında ihtilaf oluşmuştu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×