Fezlekelerin Adalet Bakanlığına gönderilmesi

Adalet Bakanı Bozdağ: - "Adalet Bakanlığı, önümüzdeki hafta içerisinde bu dosyaları, mahal cumhuriyet savcılıklarına intikal için gerekeni yapacaktır"

Fezlekelerin Adalet Bakanlığına gönderilmesi
11 Haziran 2016 Cumartesi 22:19

YOZGAT (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 139 milletvekiline ait 682 fezlekenin bakanlığına gönderilmesine ilişkin, ''Adalet Bakanlığı, önümüzdeki hafta içerisinde bu dosyaları, mahal cumhuriyet savcılıklarına intikal için gerekeni yapacaktır." dedi.

Bozdağ, dün göreve başlayan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç'a "hayırlı olsun" ziyaretinde bulunarak, başarılar diledi.

Ziyarette bir gazetecinin ''Bakanlık olarak fezlekeleri savcılıklara ne zaman göndereceksiniz?'' sorusu üzerine Bozdağ, "Bildiğiniz gibi anayasa değişikliğinin cumhurbaşkanımız tarafından onanması üzerine Adalet Bakanlığında bulunan 117 dosyayı mahal cumhuriyet savcılıklarına gönderdik.'' diye konuştu.

682 dosyanın da TBMM Başkanlığında olduğunu anımsatan Bozdağ şöyle devam etti:

''Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, dün elindeki dosyaları Başbakanlığa, Başbakanlık da Adalet Bakanlığına göndermiş durumda. Adalet Bakanlığı, önümüzdeki hafta içerisinde bu dosyaları, mahal cumhuriyet savcılıklarına intikal için gerekeni yapacaktır. Süratli bir şekilde dosyaları ilgili savcılıklara göndereceğiz. İlgili savcılıklar ceza muhakemesi kanunu çerçevesinde yapması gerekenleri onlar takdir edecek ve kararlarını vereceklerdir.''


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×