FETÖ'nün "deposunda" arama

- Kars'ın Kağızman ilçesinde terör örgütü FETÖ'nün dokümanlarının saklandığı depo ile örgütle irtibatlı olduğu gerekçesiyle kapatılan dershanedeki aramada çelik kasaya saklanan bir dolarlık banknotun yanı sıra elebaşı Gülen'e ait kitaplar, bilgisayarlar ile çeşitli dokümanlar ele geçirildi - Polisin aramasının ardından depo ve dershane binası mühürlendi

FETÖ'nün
17 Kasım 2016 Perşembe 14:32

KARS (AA) - Kars'ın Kağızman ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında, örgütün dokümanlarının saklandığı depo ile örgütle irtibatlı olduğu gerekçesiyle kapatılan dershanedeki aramada, çelik kasaya saklanan bir doların yanı sıra elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitaplar, bilgisayarlar ile çeşitli dokümanlar ele geçirildi.

Kağızman Cumhuriyet Savcılığı koordinesinde yürütülen soruşturmada, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, FETÖ mensuplarının örgütsel dokümanları bir depoda sakladığı belirlendi.

Depoda gerçekleştirilen aramada FETÖ elebaşı Gülen'e ait kitapların da aralarında yer aldığı yaklaşık 10 bin kitap, çelik kasada saklanan bir dolarlık banknot, çok sayıda bilgisayar, CD ve örgütsel doküman bulundu. El konulan kitap ve dokümanlar, incelenmek üzere emniyete götürüldü.

Aynı soruşturma çerçevesinde FETÖ ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle bir süre önce kapatılan FEM Dershanesinin faaliyet gösterdiği binada yapılan aramada da 2 adet bir dolarlık banknot, bilgisayar ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Aramanın ardından depo ve dershane binası mühürlendi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×