FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- GAÜN Rektörü Prof. Dr. Coşkun: - "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın demokrasi bekçiliğine halkı davet ettiği andan itibaren darbe girişimi bitmiştir"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniveristesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın demokrasi bekçiliğine halkı davet ettiği andan itibaren darbe girişiminin sona erdiğini söyledi.

Rektör Coşkun, üniversitenin senato üyeleriyle darbe girişimine tepki amacıyla Demokrasi Meydanında protesto gösterilerini sürdüren vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada halka hitap eden Coşkun, hürriyetin bedel ödenerek kazanıldığını belirterek, "Bu vatanı kimseye kolay kolay vermeyeceğiz. Nasıl İstiklal savaşında bu milletin ferdi kanından canından fedakarlık yaptıysa bu vatanı kurtardıysa bu vatanı teslim almak isteyenler de bu insanların cesetlerinin üstesinden geçmedikçe bunu başaramayacaklardır." dedi.

Ülkeyi daha ileriye götürebilmek için görevlerini sürdürdüklerini vurgulayan Coşkun, "Biz bu güzel cennet vatanı her halükarda korumak ileriye götürmek, muasır medeniyet seviyesine getirmek için her an her saniye hazırız. Bu ülkenin başına çok çorap örülmek istenildi. İhtilaller karşılıklı oyunlar oynandı. O akşam paralel terör örgütünün 40 yıllık dışarıdaki iş birlikçileri ile kurguladığı parçalamaya yeltendiği Türkiye'nin üzerinde kara bulutlar çok dolaştı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın demokrasi bekçiliğine halkı davet ettiği andan itibaren darbe girişimi bitmiştir." ifadesini kullandı.

Vatandaşları meydanlardan tutmak için üniversite olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×