FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Edirne'de vatandaşlar FETÖ'nün darbe girişimine karşı başlattıkları protesto gösterilerini sürdürüyor

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

EDİRNE (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, Edirne'de protesto edildi.

Saraçlar Caddesi'ndeki Atatürk Anıtı önünde nöbete devam eden vatandaşlar, ellerinde bayraklarla, "Millet burada, darbeciler nerede", "Dik dur eğilme, bu millet seninle" ve "Recep Tayyip Erdoğan" şeklinde slogan attı.

Vatandaşlar, "Milletin, halkın adamı Recep Tayyip Erdoğan", "Demokrasi nöbetine devam" yazılı pankartlar taşıdı.

Anıt alanına kurulan dev ekrandan vatandaşlara 15 Temmuz akşamı FETÖ darbe girişiminde yaşananlar izletildi.

Vatandaşlar, ekrandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan ve Adnan Menderes'in darbelere ilişkin konuşmalarını izledi.

Anıt alanına gelen vatandaşlara bayrak, ay yıldız logolu tişört, şapka dağıtıldı, simit, ayran ve su ikram edildi.

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, burada yaptığı konuşmada, demokrasiye yönelik yapılan darbe girişiminin ülkenin bütünlüğüne ve insanların geleceğine yapıldığını söyledi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nü lanetlediğini belirten Akmeşe, şunları kaydetti:

"Bu aziz milletin imkanlarıyla bir yerlere gelen, rütbe alan, makam sahibi olan insanların bu aziz millete kurşun sıkması, tanklarla, toplarla ve savaş helikopterleriyle saldırması akıl alacak bir şey değildir. Onlar darbe yapmak, yönetime el koymak için akılsızca hareket ettiler. Onlar kargaşa çıkarmak ve kardeşi kardeşe kırdırmak için hareket ettiler. Ama Allah'a hamd olsun ki bu milletin ve ordunun başkomutanı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu milletin seçtiği parlamento, Başbakanımız ve genel başkanımız Binali Yıldırım, bu milletin bakanları, başta valilik, emniyet güçlerimiz, çok kıymetli Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere diğer kurumlarımız bu oyuna gelmedi. Tanklara, toplara geçit vermediniz, demokrasiye kurşun sıkılmasına sessiz kalmadınız."

Vatandaşların demokrasi nöbeti Atatürk Anıtı önünde devam ediyor.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×