FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Kırlareli'nde Türkiye Gençlik Vakfı, FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti.

Kırklareli Üniversitesi Kayalı Kampüsü önünde toplanan grup, ellerinde Türk bayrakları ile "Üniversiteliler silaha değil, iradesine sahip çıkıyor", "Tanklara dur de", "Tatbikat değil darbe" yazılı pankartları taşıdı.

Vakıf üyesi Harun Karanfiler, grup adına yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gençliği olarak millete silah doğrultanlara karşı olduklarını söyledi.

Devletimiz içine sızmış FETÖ milislerinin milletin iradesine kastetme girişiminde bulunduğunu ifade eden Karanfiler, Türk milletinin tanka, topa, tüfeğe, helikoptere ve uçağa aldırmadan göğsünü zırh gibi gerdiği imanıyla canı pahasına darbe girişimini bastırdığını kaydetti.

Darbenin bastırılmasıyla Türk milletinin bölünmez bütünlüğünün bir kez daha ortaya konulduğunu belirten Karanfiler, ''Şimdi bize düşen, aziz şehitlerimizin, gazilerimizin ve başkumandanımızın emanetlerini yere düşürmemektir. Dosta güç veren, zalime ve haine korku salan meydanlardaki itidalli, dik ve imanlı duruşumuzu başkumandanımızdan gelecek ikinci bir emre kadar yılmadan, uyumadan ve yorulmadan devam ettireceğiz. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Yerlerin ve göklerin yaratıcısı Allah'ın emirlerini kanunsuz, hukuksuz ve zalimce verilen bütün emirlerin üstünde tutan necip milletimize ve kolluk kuvvetlerimize Allah'tan yardım diliyoruz.'' diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×