FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Çanakkale'de denizin 5 metre derinliğinde "Darbeye Hayır Sualtı" isimli sergi açıldı

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini anlatan "Darbeye Hayır Sualtı" isimli sergi denizin 5 metre derinliğinde açıldı.

Açılışa katılan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'u unutturmamanın herkesin ve tüm kurumların görevi olduğunu söyledi.

Bu konuda ders almaya devam etmek için Çanakkale'nin orijinal bir çalışmaya ev sahipliği yaptıklarını belirten Turan, "Çanakkale Boğazı Türkiye'nin en güzel mekanlarından bir tanesi. Çanakkale Boğazının altında 15 Temmuz'un fotoğraflarını sergileyeceğiz. Dalgıçlarımızla beraber o süreci takip edeceğiz. Dalgıçlarımız Türk bayrağıyla çıkmasını izleyeceğiz. Hep beraber bu sergiyi açmış olacağız." dedi.

Konuşmaların ardından Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Bülent Turan'a dua eden asker ve Çanakkale Savaşlarında savaşın seyrini değiştiren Seyit Onbaşı heykelinin maketini hediye etti.

Daha sonra protokol üyeleri dalgıçlardan tarafından yat limanında denizin 5 metre derinliğinde darbe gecesini anlatan 10 fotoğrafın yer aldığı serginin açılışını yaptı.

Denizin içindeki sergi alanına kurulan dev ekranda canlı olarak izlendi.

Serginin ardından dalgıçlar denizde üzerinde "1915 Çanakkale Geçilmez Ruhunu, 15 Temmuz’da Türkiye Geçilmez" yazılı pankart ile meşalelerle dev Türk bayrağı açtı.


Etiketler; #çanakkale

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×