FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Muğla ve Isparta'da, darbe girişimine karşı başlatılan demokrasi nöbetlerinin son gününde vatandaşlar, FETÖ'yü protesto etti

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

MUĞLA/ISPARTA (AA) - Muğla ve Isparta'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı başlatılan demokrasi nöbetlerinin son gününde vatandaşlar, FETÖ'yü protesto etti.

Muğla Cumhuriyet Meydanı ve Isparta'daki Hükümet Meydanındaki demokrasi nöbetlerinde, aralarında sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu çok sayıda vatandaş, Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleriyle darbe girişimine tepki gösterdi.

Kur'an-ı Kerim'in okunduğu gösterilerde vatandaşlar, darbe girişiminde şehit olanlar için yapılan dualara eşlik etti. Vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara hitabını, alana kurulu ekrandan canlı olarak dinledi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü standında demokrasi nöbetine katılanlara günün anısına Türk Bayrağı rozeti hediye etti.

Vatandaşlara hitap eden Çiçek, 15 Temmuz'dan itibaren meydanları boş bırakmayan vatandaşlara teşekkür etti.

15 Temmuz'un Türkiye'nin ve milletin geleceği açısında bir milat olduğunu ve tarihe altın harflerle yazıldığını ifade eden Çiçek, "Bizde bu vatan, bayrak ve devlet sevgisi olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti devleti asla bölünmeyecektir. Millet, hainlere gereken dersi 15 Temmuz'da vermiştir” dedi.

- Isparta

Isparta Valisi Şehmus Günaydın ise Hükümet Meydanı'nda vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Günaydın, FETÖ'nün darbe girişimine karşı Türk halkının gösterdiği mücadelenin tarihe altın harflerle, ihanet çetesinin alınlarına ise kara bir leke olarak yazılacağını söyledi.

Türk milletinin 15 Temmuz'da bütün dünyaya demokrasi dersi verdiğini ifade eden Günaydın, şöyle konuştu:

"Kendilerini demokrasinin beşiği zanneden ülkeler, kendileri açısından ne kadar antidemokratik olduklarını 15 Temmuz'dan sonra ortaya koydular. Bu büyük millet, demokrasiye ne kadar sahip çıktığını, ne kadar inandığını tüm dünyaya gösterdi. Bu millet, tarihte çok büyük zorlukla karşılaşmış ve bütün bu zorlukları bir araya gelerek, el ele vererek bertaraf etmesini bilmiştir. Bu ülke üzerinde hesabı olanlar, hesaplarını yaparken artık iyi düşünsünler çünkü bu millet, bu ülke üzerinde hesapları olanları alt edecek güce ve kudrete sahiptir."

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da Türk milletinin vatanına sahip çıktığını belirterek Türk milletinin en zor zamanlarda birlik olunması gerektiğinin farkında olduğunu ve bunu da gerçekleştirdiğini kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×