FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde çiftçiler, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla 400 traktörle şehir turu attı.

Ziraat Odası Başkanlığı tarafından organize edilen protestoda çok sayıda çiftçi, traktörleriyle 100. Yıl Evleri yanında bir araya geldi.

Buradan konvoy halinde Türk bayrakları astıkları traktörleriyle "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Yaşasın demokrasi", "Dik dur eğilme bu millet seninle" sloganı attılar. Konvoya yol kenarındaki vatandaşlar da alkışlayarak destek verdi.

Kadirli Ziraat Odası Başkanı Hanifi İspir, gazetecilere yaptığı açıklamada, çiftçilerin darbeye sonuna kadar karşı olduklarını göstermek için bir araya geldiğini söyledi.

Kadirlili çiftçilerin demokrasiye ve milli iradeye bağlılığını her zaman dile getireceğini ifade eden İspir, "Türk çiftçisi devletinin, milletinin her zaman yanındadır. Çiftçiler her zaman olduğu gibi demokrasiden yana olmuştur, hiçbir zaman darbeye olumlu bakmamıştır. Bugün milli iradenin burada olduğunu göstermek için toplandık. Demokratik tepkimizi traktörlerimizle dile getirdik. Emeği geçenlere ve destek verenlere teşekkür ederiz." diye konuştu.

Etkinliğe Kaymakam Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, öteki ilgililer, sivil toplum örgütü temsilcileri, vatandaşlar ve çok sayıda çiftçi katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×