FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Marmaris'te vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetini sürdürüyor - Vali Çiçek: - "Halkın desteği ve liderlik öngörüsüyle darbeciler gerekli cevabı aldı. Marmaris ormanları, ihanet çetelerini yaşatmadı"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesinde vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetini sürdürüyor.

19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu. Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri de ekipmanları ve araçlarıyla demokrasi nöbetine katıldı, ellerinde Türk bayraklarıyla nöbete destek verdi.

Demokrasi nöbetine, Muğla Valisi Amir Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve AK Parti İl Başkanı Kadem Mete de katıldı.

Vali Çiçek, yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine milletin meydanları doldurduğunu ve demokrasi nöbetini sürdürdüğünü söyledi.

İhanet çetelerinin, Türkiye Cumhuriyeti'ni Marmaris'te yok etmek istediğini ifade eden Çiçek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir anda yıkılacak bir devlet değil. Ey kendini bilmezler, Marmaris'te Cumhuriyetin temsilcisi Cumhurun başı Recep Tayyip Erdoğan'ı alacaktın, öldürecektin. Bunu yapamazsın. 15 Temmuz unutulmaz. Eğer onların dediği olsaydı, 16 Temmuz sabahı bütün sokaklar kan gölü olurdu." dedi.

Cumhurbaşkanı'nın demokrasi zaferini, halkı sokağa davet ederek Marmaris'ten başlattığını belirten Çiçek, vatandaşların tankların üstüne çıkarak demokrasi zaferi kazandığını anlattı.

- "Marmaris ormanları ihanet çetelerini yaşatmadı"

Darbecilerin planlarının ayaklarına dolandığını aktaran Çiçek, şunları kaydetti:

"Zamanlarını şaşırttı Allah. Halkın desteği ve liderlik öngörüsüyle darbeciler gerekli cevabı aldı. Marmaris ormanları, ihanet çetelerini yaşatmadı. Marmaris'in suyu, ormanı size haram oldu. Dün gece hepsinin sonu geldi. Neyi düşündüler, ne oldular? Güvenlik güçlerimiz, vatandaşlarımızın desteğiyle ihanet çetelerinin sonunu getirdi. 'Türkiye'nin toprakları size haram olacak' demiştim. 'Bu millet, sizi saklamaz, size bir şey vermez' dedik. Aynen de öyle oldu. Hukuk devletimiz, bu katillere acımayacak."

Konuşmaların ardından, Çiçek ve AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk, vatandaşlarla sohbet ederek demokrasi nöbetini sürdürdü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×