FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu: - "Bu dağdaki silahlı grupların bu ülkenin demokrasisine zarar vermesini engelleyeceğiz. FETÖ terör örgütü nasıl yenildiyse onları da bekleyen yenilgidir" -"Türkiye, Kürt'ü, Arap'ı ve Türk'ü ile birlik içinde olan bir ülkedir. Bu birliği sizin kaleşnikoflarınız elbette ki önleyemeyecek"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

MARDİN (AA) - Mardin'de FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, "demokrasi nöbetini" sürdürüyor.

AK Parti İl Başkanlığı önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlara destek veren AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, bu hafta Meclis'te darbe girişimin araştırılması için 17 milletvekilinden oluşan bir araştırma komisyonunun kurulacağını bildirdi.

Bu komisyonun yargılama yapmayacağını ifade eden Miroğlu, "Bu komisyon, yüzyılın ihanetlerini bir bir ortaya çıkaracak. Roboski'deki, Oslo'daki ihaneti, ABD'de, Washington'da, Brüksel'de tezgahlanan ihanetleri bir bir ortaya çıkaracağız." dedi.

Miroğlu, Türkiye'nin önün açık olduğunu, yeni bir anayasa yapılacağını belirterek, şöyle konuştu:

"Bu dağdaki silahlı grupların bu ülkenin demokrasisine zarar vermesini engelleyeceğiz. FETÖ terör örgütü nasıl yenildiyse onları da bekleyen yenilgidir. Başka akıbetleri olmayacak, yenilecekler. FETÖ terör örgütü tek tek elemanlarıyla tutuklanırken, gözaltına alınırken bunlar hala askerlerimizi, polislerimizi öldürmeye devam ediyorlar. Bugün Bingöl'de 5 şehidimiz, önceki günlerde Çukurca'da 8, Mardin'de 3 şehidimiz oldu. Allah'tan korkun, ne istiyorsunuz bu memleketten? Hala kana doymadınız mı? 40 yıldır hem ölüyorsunuz hem de öldürüyorsunuz. Artık aklınızı başınıza toplayın. Türkiye Afganistan, Suriye, Pakistan değil. Türkiye, Kürt'ü, Arap'ı ve Türk'ü ile birlik içinde olan bir ülkedir. Bu birliği sizin kaleşkoflarınız elbette ki önleyemeyecek."

- "Asla darbeleri kaderimiz olarak kabul etmeyeceğiz"

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış ise bu milletin darbelerin ağır bedellerini ödediğini anımsattı.

Darbeleri asla kader olarak kabul etmeyeceklerini dile getiren Alkış, "Bu ülkenin bağımsızlığını, özgürlüğünü, birliğini, dirliğini ve kardeşliğini küresel terör örgütlerine feda etmeyeceğiz." şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ise 18 gündür vatandaşların meydanlarda olduğuna işaret ederek, terör örgütlerinin ve cuntacıların bir daha darbe düşünemeyeceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından engelli bir kızın okuduğu "40 yaşındasın" şiiri alandaki vatandaşları duygulandırdı.

Türkçe ve Kürtçe şarkılar seslendirdiği etkinlikte, platforma çıkarılan onlarca çocuk, ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimine tepki gösterdi.

Sık sık tekbir getirilerek, slogan atılan alanda, darbe girişimi sırasında şehit olanlar için mevlit okutuldu, ardından vatandaşlara yemek ikram edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×