FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- İstanbul'da vatandaşlar, "demokrasi nöbeti"ni sürdürüyor

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

İSTANBUL (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı vatandaşlar, İstanbul'un meydanlarında "demokrasi nöbeti"ni sürdürüyor.

Binlerce kişi, akşam saatlerinden itibaren ellerinde Türk bayraklarıyla Taksim Meydanı'na geldi. Darbe karşıtı sloganlar atan vatandaşlar, sahneden çalınan marşlara ve "Türkiyem" türküsüne eşlik etti. Bazı dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu ile yönetmenler de darbe girişimine tepkilerini göstermek için Taksim Meydanı'na geldi. Sanatçılar sahneye çıkarken, yönetmenler Mesut Uçakan ve Nazif Tunç, kısa birer konuşma yaptı.

Vatandaşlar, meydana kurulan ekranlardan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım'ın, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nin açılışı ve Şehitleri Anma Programı'ndaki konuşmalarını dinledi.

Taksim'deki demokrasi nöbeti marşlar ve ilahiler eşliğinde devam etti.

Vatandaşlar, Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde de "demokrasi nöbeti"ni sürdürüyor.

Akşam saatlerinden itibaren ellerinde Türk bayraklarıyla burada bir araya gelen vatandaşlar, darbe girişimini protesto etti, çeşitli sloganlar attı. Vatandaşlar, Fatih Belediyesi tarafından kurulan platform önünde, çalınan şarkılara ve marşlara eşlik etti.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×