FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Iğdır'da bir araya gelen yaklaşık 5 bin kişilik grup, yürüyüş yaparak FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

IĞDIR (AA) - Iğdır'da yaklaşık 5 bin kişilik grup, FETÖ'nün darbe girişimini protesto için bayraklı yürüyüş yaptı.

Tansu Çiller Caddesi'nden başlayan yürüyüş, demokrasi nöbetinin sürdüğü Atatürk Caddesi'ndeki Iğdır Valiliğine kadar sürdü.

Vatandaşlar yürüyüş esnasında sık sık, "Vatan sana canım feda", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı.

Iğdır Valiliği önünde konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, kentteki her kesimin darbe girişimine karşı durmak için bir araya geldiğini, bu tablonun ülke genelinde sergilendiğini söyledi.

Binlerce kişinin tek yürek halinde hainlere karşı durmasının sevindirici olduğunu belirten Tutulmaz, "İşte bu gün AK Parti'si ile MHP'si ile ve diğer siyasi partilisi ile yine Iğdır'ımız birlik ve beraberliğine, kardeşliğine, bayrağına, toprağına ve vatanına olan sevgisini ortaya koymuştur. Ben bu dayanışmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

MHP Iğdır İl Başkanı Üstün Eğrice de yapılanın bir terör saldırısı olduğunu dile getirdi.

Bunun halka, demokrasiye yapılmış bir terör saldırısı olduğuna dikkati çekenç Eğrice, "Bunun başındakiler emperyalist güçler, başta Amerika ve sonrasında piyonu Fethullah Gülen'dir. Bu vatan öyle kolay kazanılmadı ki üç beş çapulcuya bırakılsın. Bu vatanın her toprağında, her karşında kanımız var. Öyle bir avuç çapulcuya da bırakılmaz." diye konuştu.

Program sonunda Iğdır Ehlibeyt Alimler Birliğince FETÖ saldırısında şehit olanlar için Kur'an-ı Kerim okundu.

Iğdır İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen bayrak yürüyüşüne, Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Kahraman Dikmen, 5. Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Murat Demirkıran ve İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal da katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×