FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Bursa Müftülüğünün düzenlediği etkinlikte toplanan binlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla kentte "demokrasi nöbeti" tutulan meydana kadar yürüdü

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

BURSA (AA) - Bursa'da, İl Müftülüğü görevlileri ve vatandaşlar tarafından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etmek amacıyla "Demokrasi Yürüyüşü" yapıldı.

İl Müftüsü Mehmet Emin Ay, müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, müftülük personeli, din görevlileri ve vatandaşlardan oluşan binlerce kişilik grup, ellerinde Türk bayraklarıyla Gökdere Meydanı'nda toplandı.

Darbe girişiminde bulunanlar aleyhine slogan atan grup, "demokrasi nöbeti" tutulan Şehreküstü semtindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na kadar yürüdü.

Yürüyüşün ardından katılımcılara seslenen Ay, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve milletvekillerinin, özel harekat polislerinin, masum, savunmasız insanların canlarına kasteden ihanet şebekesini lanetlediklerini söyledi.

Bu zulüm ve cinayetlerde suçlu olanların, dahili ve harici her bir mihrak ve maşaların mutlaka cezalandırılmasını isteyen Ay, şöyle konuştu:

"15 Temmuz gecesi adeta ikinci bir Kurtuluş Savaşı destanı yazan, yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, erkeğiyle vatanını, milletini, hürriyetini ve bağımsızlığını seven aziz milletimize gönül dolusu minnet ve şükranlarımızı arz ediyoruz. Vatanı darbecilere teslim etmeyen, bu uğurda şehit olan tüm insanlarımıza rahmet diliyoruz. Makamları cennet, mertebeleri firdevs, Resulullah Efendimize komşu olmalarını diliyoruz. Gözünü kırpmadan darbecilere insanlık dersi veren, kolunu, bacağını, elini, ayağını kaybeden bütün gazilerimize ve yaralılarımıza Şafi ismiyle şifa diliyoruz. 15 Temmuz gecesi okuduğu selalarla semayı inleten, ezanlarla arşı titreten bütün din görevlisi kardeşlerimiz içinde can veren, şehadet şerbetini içenlere ve yaralı olanlara da Rabbimizden rahmetler ve şifalar diliyoruz. Ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan sela ve ezanları lütfeden Allah'a hamdolsun."

Daha sonra Ay, meydanı dolduran vatandaşlarla dua etti.


Etiketler; #bursa
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×