FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Zonguldak'ta "Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Mitingi"'ne katılan binlerce kişi, FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ZONGULDAK (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi, binlerce kişinin katılımıyla Zonguldak'ta protesto edildi.

Kent merkezindeki Madenci Anıtı önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, alanda kurulan dev ekrandan gelişmeleri takip etti. Öte yandan çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından vatandaşlara su, meyve suyu, lokma ve nohutlu pilav ikram edildi.

Meydanda kurulan ekrandan vatandaşlar darbe girişiminde yaşananları izledi.

Demokrasi mitingine katılan Fatma Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, vatanın birliği ve bölünmez bütünlüğü için meydanlarda kalmaya devam edeceklerini söyledi.

Kaya, "Allah bu vatana zeval vermesin. Bu vatanın kalemi, defteri onlara haram olsun. Allah'ım bir daha böyle şeyler bize göstermesin. Vatanımız, çocuklarımız, torunlarımız için alanlardayız. Cumhurbaşkanımıza canımız feda olsun. Yazık, günah değil mi bu kadar şehitlerimize? Allah millete zeval vermesin." diye konuştu.

Şehval Yıldırım da (12) ailesiyle birlikte darbe girişimini protesto etmek için alana geldiğini belirterek, "Bu dünya Sultan Süleyman'a kalmadı. Onlara mı kalacak? Allah onlara fırsat vermesin. Cumhurbaşkanımızı korusun. Ben buraya Cumhurbaşkanımızı, vatanımızı korumak için geldim." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×