FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- FETÖ'nün darbe girişiminin önlenmesi nedeniyle Adıyaman'da 100 kurban kesildi

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ADIYAMAN (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin önlenmesi nedeniyle, Adıyaman'da kurbanlar kesildi.

Valilik bahçesinde Adıyaman Valisi Abdullah Erin, AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşın katılımıyla 100 adet küçükbaş hayvan kurban edildi.

Kurbanların İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağı öğrenildi.

Adıyaman İnsani Yardım Vakfı Başkanı Fadıl Akkuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkenin 15 Temmuz gecesi çok ağır bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldığını hatırlattı.

Allah'ın yardımı ve insanların direnişiyle bu darbe girişiminin kısa sürede püskürtüldüğünü aktaran Akkuş, şunları kaydetti:

"Kurban kesmedeki amacımız şuydu, evvela şehitlerimiz adına, buradan elde edilen sevap onlara atfedilmek adına, aynı zamanda ülkemizde bu tür ağır sıkıntılar milletimize zarar verecek. Bu darbe sonucu ülkemizi sıkıntıya sokacak, bu tür olumsuzlukları tekrar yaşamayalım diye kurban kestik. Bu kurbanla akan kan inşallah başka insanlarımızın kanının akmamasına vesile olur. Kestiğimiz kurbanların etleri toplamda bin aileye dağıtılacak."


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×