FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Osmaniye'de şehitler için mevlit okutuldu - Tarsus ilçesinde siyasi partiler darbe girişimine tepki gösterdi

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

OSMANİYE (AA) - Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olanlar için mevlit okundu.

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Camisi'nde okutulan mevlit sonrası, 15 Temmuz darbe girişimine karşı koymak için canını veren şehitler için dua edildi. Mevlite katılanlara Cuma namazı sonrası lokum ve bisküvi ikram edildi.

Mevlite, Osmaniye Valisi Kerem Al, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, vali yardımcıları, işadamları, OSB yönetimi ve çalışanlar katıldı.

- Tarsus'ta siyasi partilerden şimine tepki

Mersin'in Tarsus ilçesinde siyasi parti temsilcileri, FETÖ darbe girişimine tepki gösterdi.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can tarafından bir restoranda düzenlenen toplantıya, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, CHP İlçe Başkanı Yardımcısı İbrahim Ceber, MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur ve gazeteciler katıldı.

Belediye Başkanı Can, darbe girişimini kınayarak darbeye kalkışanlara en ağır cezanın verilmesini istedi. Darbecilerin Türk milletinin tamamını hedef aldığını belirten Can, "Milli iradeye sürülmek istenen kara leke, yine milletimizin azim ve kararlılığıyla püskürtülmüş ve hainlerin emellerine ulaşmasına engel olunmuştur. Hiçbir çete, hiçbir paralel yapı, hiçbir terör örgütü, hiçbir darbe heveslisi emeline ulaşamayacak, bu tür eylemlerin sonu her zaman hüsran olacaktır." diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, vatandaşların elinde sadece Türk bayrağı alarak, tankların ve topların karşısında göğsünü siper etmesinin, Türk milletinin demokrasiye, bayrağa, vatana ve namusa verdiği önemin bir göstergesi olarak tarihe altın harflerle yazılmayı hak ettiğini söyledi.

Mermilerin ve tankların önünde kendisini siper ederek şehit olan vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk Milletine başsağlığı dilediğini kaydeden Yıldız, "Bu darbe Türk demokrasi hayatına, bizlerin izzet ve şerefi olan, sembolümüz olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türk milletinin kurum ve kuruluşlarına karşı yapıldığını belirtmek istiyorum. Bizler meydanlarda nöbet tutmaya devam ediyoruz." dedi.

MHP İlçe Başkanı Bodur da vatandaşların vatanına ve milletine karşı ayrı bir hassasiyeti olduğunu belirterek "15 Temmuz'da olduğu gibi bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve dünyanın en kıymetli ve güzel rejimi olan demokrasimize sahip çıkacağız." ifadesini kullandı.

CHP İlçe Başkan Yardımcısı Ceber ise 15 Temmuz'da hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara şifa dilediğini aktardı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×