FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Erdenay: "Gün, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkma günüdür"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler


İSTANBUL (AA) - Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, milletin ulusal çıkarlarına, ülkenin demokratik yapısına ve hukukun egemenliğine karşı yapılan darbe girişimine hep birlikte karşı duracaklarını bildirdi.

Erdenay, TBF'nin internet sitesinde yer alan açıklamasında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) başarısız darbe girişiminin demokratik yollarla göreve gelmiş cumhurbaşkanını ve hükümeti devirmeye yönelik yapıldığını kaydederek, "Gün, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkma günüdür." ifadesini kullandı.

Darbe girişiminin, demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçeceğini ve amacın halkın iradesini teslim almak olduğunu vurgulayan Erdenay, şunları aktardı:

"Millet iradesini temsil eden TBMM'nin bombalandığı, halkın üzerine kurşun yağdırıldığı, sivil insanların hedef alındığı demokrasi tarihimizin en utanç verici darbe girişimini yaşatan bu hainlere, yaptıklarının karşılığı yine aziz milletimiz tarafından verilmiştir. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve 160'tan fazla milli formayla ülkemi temsil eden bir sporcu olarak da alçak darbe girişimini şiddetle ve nefretle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×