FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Muş'ta demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlar, şükür namazı kıldı - Vali Yavuz: - "Tüm vatandaşlarımızın siyasi görüşü her ne olursa olsun, bugün sahip çıktığımız şey bağımsızlığımız, onurumuz, haysiyetimiz, şerefimiz, namusumuz ve bayrağımızdır. Bunu herkes böyle bilsin"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

MUŞ (AA) - Muş'ta Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimine tepki amacıyla demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlar, şükür namazı kıldı.

Belediye Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, tekbir getirerek slogan attı.

Şükür namazı kılmalarının ardından valilik önüne kadar yürüyen vatandaşlara hitap eden Muş Valisi Seddar Yavuz, milli iradeye yönelik hain girişime karşı halkın göstermiş olduğu tepki ve direnişin her türlü takdirin üstünde olduğunu söyledi.

Muş'un devletine, milletine, bayrağına, meşru hükümetine ve Cumhurbaşkanı'na sahip çıktığını belirten Yavuz, şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığına sahip çıkıyor. Bu, bir bağımsızlık savaşıdır. Bunu net ve kesin olarak ilan etmek istiyorum. Türkiye'yi bir sömürge ve Ortadoğu ülkesi haline getirmek isteyen hainlere karşı 79 milyon vatan evladı tek yürek, tek bilek meydanları dolduruyor. Dolasıyla bu hadiseyi böyle görmek lazım. O yüzden de tüm vatandaşlarımızın siyasi görüşü her ne olursa olsun, bugün sahip çıktığımız şey bağımsızlığımız, onurumuz, haysiyetimiz, şerefimiz, namusumuz ve bayrağımızdır. Bunu herkes böyle bilsin. İşte bu düşünce ile bugün Muşlu kardeşlerimiz meydanlarda."

Yavuz, darbe yanlılarının yine halkı tehdit eden, korkutan açıklamalara devam ettiklerini anlatarak, "Efendim, bugün geliyoruz. Biz de diyoruz ki gelin. Gelirseniz göreceğiniz var. O yüzden bugün oluşturulan bu sevgi ve direniş gerçekten her türlü takdirin üstündedir. Kesinlikle meydanları boş bırakmayın. Benim çağrımı bekleyin. Herhangi bir şey olursa ben çağrı yapacağım ama şu anda her şey benim kontrolüm altında." ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Feyat Asya da "Bugün hepimiz birlikte saf tutarak gariplerin ve mağdurların bugün cezaevlerinde ve nezaretlerde hesap veren zalimlere karşı bu halkın kurtuluşuna vesile olduğumuz için Allah huzurunda hep birlikte şükür namazı kıldık." diye konuştu.Etiketler; #muş
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×